Awaria wodociągowa na Zazamczu

Na ulicy Zdrojowej i części ulicy Toruńskiej we Włocławku zalane zostały drogi, zapadła się droga pod volkswagenem oraz zalana została piwnica w jednym z domów. Rozległa awaria sieci wodociągowej na Zazamczu spowodowała wiele strat, wody nie będzie do północy. Kiedy doszło do awarii? Co było przyczyną zalania?

Pękła rura! Ulica Zdrojowa została zamknięta

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji poinformowało o awarii 25 listopada 2020 roku. Opublikowali komunikat w tej sprawie w godzinach wieczornych. Do wydarzenia doszło w środę około godziny 18:00. Powodem zalania była pęknięta rura wodociągowa. Straty poniosła przede wszystkim ulica Zdrojowa. Miejski Zarząd Infrastruktury Drogowej i Transportu zawiadomił, że na odcinek od ul. Energetyków do ul. Zdrojowej 10 został zamknięty do 30 listopada 2020 roku.

Mieszkańcy zostali pozbawieni wody

W wyniku zalania zapadła się jezdnia pod samochodem mężczyzny, który jechał do sklepu na zakupy. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. we Włocławku poinformowało mieszkańców, że w dniu 25 listopada 2020 roku nie będzie wody między 18:00-24:00. W związku z awarią wodociągową dostępu do wody nie mieli mieszkańcy z ulicy Zdrojowej od ul. Toruńskiej do ul. Energetyków oraz domy 47, 47a, 49, 51, 51a na ul. Toruńskiej.

Brak wody nie tylko na ulicy Zdrojowej

Informacja o braku wody na ulicy Letniej została podana na stronie internetowej wodociągów. Z powodu realizacji inwestycji budowy sieci wodociągowej u mieszkańców ulicy Letniej we Włocławku zabraknie wody w czwartek 26 listopada w godzinach 8:00-13:00. Przerwa od wody nastąpi również na ulicy Metalowej, Szewskiej, Kaletniczej, Skrajnej oraz na osiedlu „Bartnicka”. Szczegóły oraz numery domów, w których zabraknie wody, zostały podane na stronie internetowej wodociągów we Włocławku. Mieszkańcy poinformowani są również o możliwym przebarwieniu wody po uruchomieniu sieci wodociągowej.