Lodowisko już czynne. Sezon zimowy 2020/2021 oficjalnie rozpoczęty!

W sobotę 28 listopada 2020 roku o godzinie 11:00 zostało otworzone lodowisko przy ulicy Wysokiej 12 we Włocławku. Jeszcze tego samego dnia miłośnicy i pasjonaci łyżwiarstwa odwiedzili pierwszą ślizgawkę. Otwarcie Lodowiska przy Międzyosiedlowym Basenie Miejskim było zapowiedzią sezonu łyżwiarskiego 2020/2021 we Włocławku. 

Jakie obostrzenia zostały wprowadzone w związku z pandemią?

 Otwarcie lodowiska to wspaniała wiadomość dla łyżwiarzy, którzy już pogodzili się z brakiem możliwości swobodnego jeżdżenia w związku z panującą pandemią. Jak Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włocławku poradził sobie z tym problemem? Zgodnie z obostrzeniami w związku z wirusem COVID-19 z lodowiska we Włocławku może korzystać 90 osób wraz z obowiązującym ich rygorem sanitarnym: posiadanie maseczek, 100-metrowy odstęp, maksymalnie 5-osobowe skupiska osób na ślizgawce. 

Godziny otwarcia lodowiska

Otwarcie ślizgawki miało miejsce o godzinie 11:00, a oficjalne wydarzenie odbyło się o godzinie 18:00.  Lodowisko przy ulicy Wysokiej 12 będzie otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach od 11 do 20:10. Na ślizgawkę można wejść o pełnych godzinach co 2 godziny (1 h 10 minut jazdy + 50 minut przerwy). Dodatkowo w piątek i w sobotę Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włocławku umożliwia wejście od godziny 20:30 do 21:40. Pełny harmonogram wejść oraz cennik biletów znajduje się na stronie OSiR we Włocławku.

Cennik wejść nie uległ zmianie

Tak jak do tej pory, koszty wejść na lodowisko pozostały takie same. Bilet normalny kosztuje 8 zł, natomiast o połowę mniej zapłacą dzieci, młodzież i studenci do 26 roku życia.  50% zniżki posiadają również emeryci, renciści orz posiadacze Karty Seniora. Została wprowadzona również oferta specjalna w związku z otwarciem lodowiska. W dzień otwarcia, 28 listopada drugi bilet wstępu kosztował 0 zł. Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włocławku udostępnia możliwość wypożyczenia łyżew za dodatkową opłatą wynoszącą 5 zł.