Włocławska spółdzielnia ma naprawdę duże plany inwestycyjne na przyszłość

Włocławski urząd miasta ma naprawdę duże plany inwestycyjne związane z jedną z największych spółdzielni w ich lokalizacji. Okazuje się, że większość pracy, które są zawarte w tych planach, mają zostać zrealizowana jeszcze w czasie 2021 roku. Budżet jednej ze spółdzielni we Włocławku wyniósł ponad 7 milionów złotych. Imponujące, że udało im się zdobyć aż tak duże dofinansowania ze względu na to, że jest to niewielkie miasto. Jednak co dokładnie zamierzają rozbudować? Jakie modernizacje wchodzą w grę i kiedy możemy się ich spodziewać? Zastanowimy się nad tym wspólnie i przejrzymy jakie informacje udało nam się zdobyć do tej pory.

Siedem milionów złotych. To nie mała suma, nawet jeśli chodzi o rozbudowę wielu budynków lub ich remonty. Budżet remontowo-inwestycyjny tym razem prawdopodobnie nie będzie napięty. Oznacza to, że spółdzielnia ma naprawdę bardzo duże pole do manewru. Pomimo tego, że w poprzednim roku ta sama spółdzielnia przeznaczyła więcej, dziś prac jest mniej.

Na co teraz zostaną przeznaczone pieniądze?

Niektórzy zwrócą uwagę na to, że przecież rok wcześniej Włocławska spółdzielnia przeznaczyła na różnorodne modernizacje i remonty ponad 10 milionów. Oznacza to, że siedem milionów wcale nie powinno wydawać się tak dużą kwotą. Mimo wszystko jest wręcz przeciwnie. Wystarczy, że spojrzymy na sytuację pod nieco innym kątem. Przecież większość niezbędnych praca została już zrealizowana. Dodatkowo wyremontowali dużą część budynków i zadbali o to, żeby akcesoria elektroniczne w okolicy działały sprawnie.

Dlatego też nie potrzebują ponownie tak dużej kwoty, żeby owocnie przystąpić do solidnej pracy i odrestaurować okolicę. Zarząd poinformował opinię publiczną, że tam razem spółdzielnia zacznie zajmować się nieco drobniejszymi pracami. Siedem milionów złotych finansowania zostanie przeznaczone między innymi na odnowienie klatek w blokach mieszkalnych. Dodatkowo wyremontują instalacje wodno-kanalizacyjne. Dzięki temu mieszkańcy będą mieli dostęp do wielu nowych akcesoriów w blokach. Plany obejmują również poprawę estetyki i kilka modernizacji na klatkach schodowych. Zakończono już planowany na 2021 rok remont dachów.