Pracowity tydzień dla policjantów z Włocławka – 22 kolizje na drodze

Policjanci we Włocławku coraz częściej muszą mierzyć się z kierowcami, który wsiadają za kółko swojego pojazdu po spożyciu alkoholu. Dodatkowe patrole będą obserwowały okolice cmentarzy oraz najczęściej uczęszczanych dróg między 28 października i 2 listopada. Podsumowanie z ostatnich działań policyjnych niestety nie świadczy zbyt dobrze o okolicznych kierowcach, ponieważ łącznie naliczono aż 22 kolizje drogowe. Policja we Włocławku miała tym razem pełne ręce roboty. Kontrola trzeźwości wykazała, że wśród 22 kolizji, w dwóch przypadkach kierowcy postanowili kierować pojazdem po spożyciu alkoholu.

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę przy pomocy cywilnego świadka. Inny uczestnik ruchu drogowego zauważył, że kierowca poruszał się pod wpływem alkoholu i postanowił wyciągnąć kluczyki ze stacyjki jego samochodu, aby uniemożliwić pijanemu kierowcy dalsze prowadzenie auta. Do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło około godziny 23:50. Wtedy właśnie interweniował patrol policji z Włocławka. Zatrzymany mężczyzna miał prawie 2,5 promila w wydychanym powietrzu.

Drugie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy odbyło się już w nieco innych okolicznościach. Może nie miał aż tak dużo w wydychanym powietrzu, jak poprzednik, jednak okazało się, że mężczyzna nie posiadał nigdy prawa jazdy. Wydmuchał on 0,6 promila alkoholu. Za popełnione wykroczenie mężczyźnie może grozić nawet do 30 tysięcy złotych grzywny. Pozostałe zatrzymania w tym tygodniu dotyczyły głównie drobnych stłuczek lub przekroczenia prędkości.