Dofinansowanie na nowy sprzęt dla policji

Włocławska komenda policji została wzmocniona dwoma nowymi pickupami Toyota Hilux. Pojazdy te będą stosowane przez funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji na Wodach i Lądach w trudno dostępnych rejonach. Zakupu dokonano z Funduszu Modernizacji Bezpieczeństwa Publicznego.

Kadra z włocławskiego komisariatu otrzymała świeży sprzęt, który pomoże im zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców miasta i powiatu. Dwa oznakowane pickupy Toyota Hilux o wartości ponad 312 tys. zł każdy otrzymał włocławski komisariat.

Sprzęt będzie wykorzystywany przez funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Wodno-Lądowej Komendy Miejskiej Policji we Włocławku, którzy patrolują tereny leśne i niedostępne strefy w pobliżu zbiorników wodnych, w tym podczas działań poszukiwawczych osób zaginionych. To niektóre z obowiązków policyjnych wodniaków, które wymagają specjalistycznego sprzętu – informuje Tomasz Tomaszewski z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

Te pokaźne zakupy na kwotę ponad 1 800 000 zł były możliwe do zrealizowania dzięki wnioskowi złożonemu do MSW przez Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy, a także dofinansowaniu tego projektu z Funduszu Modernizacji Bezpieczeństwa Publicznego – dodaje Tomaszewski.