Co oznaczają oznaczenia na drzewach na osiedlu Południe? Czy ktoś planuje wyciąć dorodną roślinność?

Kilka drzew na osiedlu Południe we Włocławku zostało oznaczonych pomarańczową farbą, co wzbudziło niepokój okolicznych mieszkańców. Obawiają się oni, że drzewa te, znajdujące się przy skrzyżowaniu ulic Długiej i Wiejskiej, mogą zostać przeznaczone do usunięcia. Zwróciliśmy się o wyjaśnienia do Urzędu Miasta i otrzymaliśmy odpowiedź.

W maju 2023 r. na wielu drzewach we Włocławku Południe pojawiły się pomalowane na pomarańczowo cyfry, co zwróciło uwagę zaniepokojonego mieszkańca, który zgłosił sprawę.

Zaniepokojona osoba poprosiła o nagłośnienie w mediach tego niepokojącego zjawiska, a konkretnie potencjalnego usunięcia drzew na skrzyżowaniu ulic Długiej i Wiejskiej. Oznaczenia znajdowały się w pobliżu placówek handlowych, takich jak krawiec, sklep spożywczy i centrum płatności rachunków, z numerami od 1 do 6 namalowanymi na drzewach.

Mieszkańcy Włocławka podkreślali, że drzewa te są wysokie i dojrzałe, a ich usunięcie negatywnie wpłynie na społeczność. Poprosili o interwencję, aby zapobiec takiemu skutkowi.

Osoba ta wyraziła nadzieję, że zainteresowanie mediów pomoże powstrzymać potencjalne zniszczenie tych ważnych terenów zielonych, które opisali jako piękne, produkujące tlen i oczyszczające powietrze atuty okolicy. Jak dodali, utrata tych drzew byłaby znaczącym ciosem dla mieszkańców.