Bezmyślny kierowca uciekał przed policją i zdobył 111 punktów karnych

Na niedawno opublikowanym nagraniu z pościgu, jaki miał miejsce na ulicach Włocławka, widać jak 32-letni mężczyzna ignoruje sygnały policyjne i próbuje uciec. Jego nieodpowiedzialne postępowanie przyniosło mu aż 21 tys. złotych grzywny oraz 111 punktów karnych. Jak się okazało, sprawca prowadził samochód będąc pod wpływem amfetaminy i popełnił kilkanaście wykroczeń drogowych.

Zdarzenie miało miejsce ubiegły czwartek, gdy funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku patrolując miasto zauważyli volkswagena, którego kierowca nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Chociaż policja dała wyraźne sygnały do zatrzymania pojazdu, mężczyzna zdecydował się rozpocząć ucieczkę.

Nieprzestrzegając przepisów ruchu drogowego, 32-latek prowadził swój samochód w poprzek różnych ulic Włocławka. Dramatyczny pościg dobiegł końca na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Toruńskiej, gdzie uciekinier wjechał między pojazdy czekające na zielone światło. Zrozpaczony mężczyzna wyskoczył z samochodu i kontynuował ucieczkę pieszo, ale szybko został schwytany przez ścigających go policjantów.