Tajemnicza śmierć mężczyzny w jeziorze koło Brodnicy

Na skutek nieszczęśliwego zdarzenia, doszło do tragicznego utonięcia mężczyzny w jeziorze Wierzchownia, położonym w pobliżu Brodnicy, w województwie kujawsko-pomorskim. Ze strony przybyłych na miejsce strażaków uzyskano informacje, że ciało mężczyzny zostało wydobyte z głębokości 30 metrów od linii brzegowej – takie doniesienie przekazał dyżurny operator Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.

W dniu zdarzenia, czyli w sobotę, do centrali straży pożarnej wpłynęło niepokojące zgłoszenie dotyczące potencjalnego utonięcia osoby w jeziorze, które nosi nazwę identyczną z miejscowością, gdzie jest położone. Do zadań ratowniczych natychmiast skierowane zostały trzy jednostki straży pożarnej.

Ciało mężczyzny zostało wyłowione z wody przez strażaków nieopodal brzegu. Następnie przekazano go specjalistom z ekipy ratownictwa medycznego. Po dokładnym przeanalizowaniu sytuacji i stanu mężczyzny, medycy zdecydowali o rezygnacji z dalszych interwencji ratunkowych – podkreśla dyżurny.

W sobotę na terenie województwa kujawsko-pomorskiego obserwowano intensywne upały. Spore grono osób postanowiło spędzić ten gorący dzień na plaży nad jeziorem. Służby bezpieczeństwa apelują o zachowanie ostrożności na terenach rekreacyjnych, adekwatnej oceny własnych umiejętności pływackich oraz o unikanie spożywania alkoholu przed wejściem do wody.

Sprawa tajemniczego utonięcia na jeziorze niedaleko Brodnicy będzie teraz przedmiotem śledztwa prowadzonego przez organy ścigania.