Czas tragedii na skrzyżowaniu Brzezinowa – Sarnia: wypadek samochodowy z udziałem autobusu MPK Włocławek

W dniu 5 września 2023 roku, po godzinie 11:00, doszło do tragicznego zdarzenia na włocławskim skrzyżowaniu ulic Brzezinowa i Sarnia. Ruch na tym odcinku drogi zakłócił poważny wypadek z udziałem samochodu osobowego oraz autobusu miejskiego MPK. Informacje o tym niefortunnym incydencie dotarły do służb ratunkowych w krótkim czasie po jego zaistnieniu.

Na miejscu wypadku, składającego się z kolizji między pojazdem marki Toyota a autobusem MPK, pojawiły się zespoły ratownictwa medycznego. Po przeprowadzonym badaniu medycznym, zdecydowano o pozostawieniu kierowcy autobusu na miejscu zdarzenia. Tymczasem kierujący toyotą, został natychmiast przewieziony do najbliższego szpitala. Autobus, będący jednym z uczestników tego nieszczęsnego wypadku, przewoził tylko jednego pasażera, który na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń. Informację o zaistniałym incydencie przekazał brygadier Mariusz Bladoszewski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku. Podkreślił on, że na miejscu zdarzenia obecni byli strażacy z PSP JRG nr 1 i JRG nr 2 we Włocławku oraz OSP Kruszyn.

Policja we Włocławku podjęła szybkie działania śledcze, aby ustalić przyczyny tego niespodziewanego incydentu. Z wstępnych ustaleń wynikało, że 47-letni kierowca Toyoty nie przestrzegał pierwszeństwa na drodze i doprowadził do kolizji z autobusem publicznego transportu poruszającym się ulicą Brzezinowa. Tomasz Tomaszewski, przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji we Włocławku, potwierdził te ustalenia i dodał, że wszyscy uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Postępowanie w sprawie tego groźnego wypadku jest nadal prowadzone przez policję.