Sprawdź swoje zdrowie w "Miasteczku Zdrowia" organizowanym przez Fundację Anwil

W sobotę, mieszkańcy Włocławka mieli możliwość skorzystania z szerokiej gamy bezpłatnych konsultacji lekarskich w ramach wydarzenia „Miasteczko Zdrowia”, zorganizowanego przez Fundację Anwil. Wydarzenie to służyło jako platforma dla tych, którzy pragnęli zadbać o swoje zdrowie i poznać swoją aktualną kondycję fizyczną.

„Między innymi, oferowaliśmy konsultacje z otolaryngologiem, laryngologiem, okulistą, internistą i kardiologiem. Ta ostatnia specjalizacja cieszy się zawsze dużym zainteresowaniem” – mówi Bożena Cichocka, prezes Fundacji Anwil.

Oprócz konsultacji ze specjalistami, uczestnicy mogli skorzystać z badania postawy oraz analizy chodu. Jak zauważa dr Anna Walczak-Tretyn, specjalista rehabilitacji medycznej z Wojewódzkiego Szpitala Wojewódzkiego, prawidłowy chód jest kluczowy dla funkcjonowania innych części naszego organizmu, takich jak kręgosłup czy nawet głowa. Nieprawidłowy chód bowiem może prowadzić do bólów głowy.

Tegoroczna edycja wydarzenia, które odbywało się po raz trzeci w Hali Mistrzów, przyciągnęła zarówno starszych, jak i młodszych mieszkańców Włocławka, zainteresowanych badaniami profilaktycznymi. „Zdecydowałam się na mammografię, bo dawno nie miałam jej robionej. Czekałam też na badanie osteoporozy” – mówi jedna z uczestniczek. Inny mieszkaniec dodaje: „Kiedy wiemy, co nam dolega, możemy zacząć stosować odpowiednie leczenie. Czujemy się coraz lepiej, a to wpływa na nasze samopoczucie zarówno fizyczne, jak i psychiczne”.

Impreza nie była tylko o zdrowiu fizycznym – odbyły się tam także zawody sportowe. Jak podkreślają organizatorzy i specjaliści, ruch jest kluczowym elementem zdrowego stylu życia.