Trzy samochody zderzyły się w Bogucinie: ruch utrudniony na DK 67

Informacja o kraksie drogowej wpłynęła do służb ratunkowych w czwartkowe popołudnie, konkretnie przed godziną 16, dnia 28 września 2023 roku. Dramatyczne zdarzenie miało miejsce w miejscowości Bogucin, znajdującej się w powiecie włocławskim, gdzie doszło do kolizji trzech pojazdów. W efekcie tego incydentu, ruch na Droga Krajowa nr 67 został znacznie utrudniony.

W wyniku kolizji droga była na jakiś czas całkowicie nieprzejezdna. Aby umożliwić przepływ pojazdów poprzez miejsce zdarzenia, wprowadzono system ruchu wahadłowego, który funkcjonował do godziny 17:45. Taka organizacja ruchu spowodowała jednak powstanie dużych korków.

W sumie w zderzeniach uczestniczyły pięć osób. Z tych wszystkich, trzy odniosły obrażenia i wymagały pomocy medycznej. Dwie z nich były na tyle poważnie poszkodowane, że musiały zostać przewiezione do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Na miejscu działało aż cztery zastępy Straży Pożarnej, w skład których wchodziły jednostki z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 oraz Ochotniczych Straży Pożarnych Bogucin i Szpetal Górny – podaje brygadier Mariusz Bladoszewski, pełniący rolę oficera prasowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku.