Operacja "Trzeźwy kierujący" przeprowadzona przez policjantów z Włocławka

W ramach działań na szczeblu wojewódzkim pod hasłem „Trzeźwy kierujący”, funkcjonariusze z włocławskiego garnizonu podjęli aktywne kroki, aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa na drogach. Głównym celem tych działań była poprawa warunków dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Kontrole trzeźwości kierowców są regularnym elementem pracy policji. Co jednak niepokoi, to fakt, że mimo wielokrotnie powtarzanych apeli, nadal spotykamy na drogach osoby, które podejmują ryzykowną decyzję o prowadzeniu pojazdu po spożyciu alkoholu. To skłoniło włocławskich stróżów prawa do aktywnego włączenia się w działania „Trzeźwy kierujący”, które miały miejsce na drogach Kujaw i Pomorza w miniony piątek (20.10.23).

Tym razem głównym celem było ograniczenie liczby incydentów drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców i poprzez to – zwiększenie bezpieczeństwa każdego uczestnika ruchu.

Podczas akcji, policjanci sprawdzili stan trzeźwości aż 1004 kierowców. Na szczęście, wszyscy z nich okazali się odpowiedzialni i nie prowadzili pojazdów po spożyciu alkoholu.

Bez wątpienia operacja „Trzeźwy kierujący” to nie ostatnia tego typu inicjatywa na drogach Włocławka. Policja planuje kontynuować te działania cyklicznie, w różnych miejscach i o różnych porach, aby zapewnić jak najwyższy poziom bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom dróg.