Podsumowanie działań policyjnych z okazji Wszystkich Świętych 2023: 21 kolizji, trzech nietrzeźwych kierowców we Włocławku i okolicach

Działania policyjne zaplanowane na okres obchodów Wszystkich Świętych 2023 w rejonie Włocławka zostały zakończone. Głównym celem tych działań było utrzymanie bezpieczeństwa na drogach oraz zapewnienie porządku na terenie cmentarzy. Na szczęście, podczas tego okresu, policjanci nie meldowali o żadnym wypadku drogowym w naszym regionie.

Od wtorku 31 października do czwartku 2 listopada 2023 roku, odbywały się działania ogólnopolskie trwające przez trzy dni. Zadaniem tych działań było zapewnienie bezpiecznej podróży osobom udającym się na groby swoich bliskich, a także utrzymanie płynności ruchu drogowego i porządku na obszarach przyległych do cmentarzy podczas Wszystkich Świętych.

Zgodnie z informacjami nadkom. Joanny Seligowskiej-Ostatek, oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji we Włocławku, funkcjonariusze KMP Włocławek angażowali się w pomoc uczestnikom ruchu drogowego, między innymi wspomagając ruch w przypadku wystąpienia zatorów. W ramach tych działań, policjanci kontrolowali przestrzeganie zasad ruchu drogowego przez kierowców i pieszych oraz interweniowali w przypadku wykroczeń szczególnie niebezpiecznych, takich jak przekraczanie dozwolonej prędkości czy nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Pomimo 21 kolizji, które miały miejsce na terenie Włocławka i powiatu włocławskiego podczas obchodów Wszystkich Świętych 2023, nie odnotowano żadnego wypadku. Policja ujawniła także trzech nietrzeźwych kierujących: dwóch z nich prowadziło pojazdy mechaniczne, a jeden rower. Kierowca roweru został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 500 złotych, natomiast dwaj pozostali staną przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości – grozi im nawet do 3 lat pozbawienia wolności – informuje Komenda Miejska Policji we Włocławku.