Skutki silnej wichury we Włocławku: przewrócone drzewa i uszkodzenia materialne

W ciągu ostatnich dni, mieszkańcy Polski doświadczają niepokojących skutków silnego wiatru. Właśnie takie zjawisko pogodowe zmusiło strażaków z Włocławka i okolic do natychmiastowej reakcji – łącznie sześć interwencji spowodowanych wichurą odnotowano minionej doby.

Miasto oraz region Włocławka zostały dotknięte przez potężne podmuchy wiatru, które niestety spowodowały incydenty wymagające natychmiastowej reakcji służb ratunkowych. W sumie, na terenie miasta oraz powiatu włocławskiego strażacy musieli interweniować aż sześć razy.

Najbardziej dotkliwe skutki wichury dostrzeżono na ulicy Ostrowskiej we Włocławku, gdzie przewrócone przez wiatr drzewo uszkodziło stojący w pobliżu samochód.

W Kłotnie również doszło do niebezpiecznej sytuacji – tam drzewo runęło na drogę gminną, uniemożliwiając swobodny przejazd. Strażacy musieli interweniować, aby usunąć przeszkodę.

W miejscowości Lutobórz wichura spowodowała uszkodzenia dachu domu jednorodzinnego. Tutaj także konieczna była interwencja strażaków, którzy zabezpieczyli miejsce.

Na drodze wojewódzkiej w Lubrańcu wichura przewróciła konar drzewa na jezdnię, co wymusiło na strażakach kolejną interwencję mającą na celu przywrócenie drożności ruchu.

Do podobnej sytuacji doszło w Bierzynie, gdzie zablokowanie drogi gminnej przez drzewo także wymagało interwencji strażaków.

Ostatnim incydentem był przypadek w Szatkach, gdzie porywisty wiatr przewrócił drzewo na drogę powiatową, blokując tym samym ruch.

Ku uldze wszystkich, mimo licznych incydentów spowodowanych silnym wiatrem, żadna osoba nie odniosła obrażeń. Sytuacja skończyła się wyłącznie na zakłóceniach w ruchu drogowym oraz szkodach materialnych.