Nowa siedziba Wydziału Komunikacji w Włocławku na dworcu. Prezydent ogłasza datę przeprowadzki!

Wydział Komunikacji miejskiego urzędu Włocławka zaczyna nowy rozdział w swojej historii, przeprowadzając się do budynku dworca położonego przy ulicy Okrzei. Proces ten jest już w pełnym toku i powinien zakończyć się już w przyszłym tygodniu, kiedy to cała obsługa klientów zostanie przeniesiona do nowej lokalizacji.

W ciągu ostatnich kilku tygodni przebiegały intensywne prace związane z przeprowadzką jednej z kluczowych jednostek włocławskiego ratusza do odnowionego budynku dworca. Najważniejszym elementem tych działań było przeniesienie całego archiwum, które – ku zaskoczeniu wielu – odbyło się tak sprawnie, że interesanci nie odczuli żadnych utrudnień. Do końca tego tygodnia, dokładnie do piątku 8 grudnia, Wydział Komunikacji będzie jeszcze funkcjonował w dotychczasowej siedzibie, znajdującej się przy ulicy Kościuszki.

Z dniem środowym, 13 grudnia, nowa siedziba Wydziału Komunikacji na dworcu przy ulicy Okrzei będzie gotowa na przyjęcie pierwszych klientów. Prezydent Włocławka, Marek Wojtkowski, wyraża swoje zadowolenie z tego rozwiązania, podkreślając, że głównym celem takiej decyzji było podniesienie standardu obsługi mieszkańców. Lokale, które teraz będą pełnić funkcję biur, zostały wynajęte od PKP. Prezydent jest przekonany, że nowe miejsce pracy przyczyni się do poprawy komfortu i jakości świadczonych usług.