Tragiczne zdarzenie w Lubieniu Kujawskim: 47-latka straciła życie w pożarze mieszkania

Policjanci z Włocławka pod nadzorem prokuratora prowadzą dochodzenie w sprawie tragicznego pożaru, który wybuchł w jednym z domów w Lubieniu Kujawskim. Niestety, mimo natychmiastowej interwencji ratowników, 47-letnia kobieta, której udzielono pomocy, zmarła.

Dzień wcześniej (14.12.2023) około godziny 21, informacja o pożarze nadeszła na dyżurkę Policji. Zgłoszenie dotyczyło ognia, który pojawił się w jednym z mieszkań wielorodzinnego budynku przy ulicy 1 Maja w Lubieniu Kujawskim. Podczas akcji ratowniczo-gaśniczej straż pożarna ewakuowała z płonącego lokum kobietę, którą natychmiast objęli opieką medycy pracownicy służby zdrowia. Pomimo starań ratowników, 47-latka nie udało się uratować.

Zgodnie z poleceniem prokuratora, funkcjonariusze przeprowadzili na miejscu czynności zabezpieczające, m.in. zwłoki kobiety zostały przekazane do dalszych badań. Następnie, dzisiaj (15.12.2023), śledczy wraz z ekspertem od pożarnictwa przeprowadzili inspekcję miejsca zdarzenia. Pierwsze ustalenia sugerują, że przyczyną pożaru mogło być nieumyślne podpalenie.

Szczegółowe okoliczności tego smutnego wydarzenia zostaną wyjaśnione w toku prowadzonego śledztwa.