Pozbądź się elektrośmieci za pośrednictwem specjalnych zasobników – inicjatywa Urzędu Włocławek

Urzędnicy z Włocławka apelują o korzystanie ze specjalnych kontenerów przeznaczonych do zbierania drobnych odpadów elektronicznych. Dzięki temu, małe urządzenia elektryczne, które często bezużytecznie gromadzą się w naszych domach, mogą zostać prawidłowo zutylizowane. Kontenery te funkcjonują jako stacje zbierające małe elektroodpady i są częścią pilotażowego programu selektywnej zbiórki tego typu odpadów w miejscach publicznych. Zarówno wygoda, jak i ekologiczny charakter tej inicjatywy to powody, dla których warto z niej skorzystać.

Każdy z tych specjalistycznych zasobników jest wyposażony w siedem komór o pojemności 30 litrów każda, a ich otwory są zaprojektowane tak, aby pasowały do kształtów różnych rodzajów elektroodpadów. Każda komora jest również odpowiednio oznaczona przez piktogramy, co umożliwia segregowanie takich odpadów jak baterie, żarówki, ładowarki, telefony czy elementy sprzętu komputerowego, jak na przykład tonery.

Stacje do zbierania drobnych elektroodpadów można znaleźć w kilku strategicznych punktach Włocławka. Jedna z nich znajduje się w centrum miasta, przy Urzędzie Miasta na Zielonym Rynku. Inne są rozmieszczone na osiedlu Kazimierza Wielkiego przy ulicy Ostrowskiej (pętla), na osiedlu Południe przy ulicy Kaliskiej (obok „Zielonego Przystanku MPK”) oraz na Zazamczu, w pobliżu lokalnego basenu międzyosiedlowego.