23-letnia kobieta za kierownicą potrąciła dwoje pieszych na parkingu sklepowym

Niefortunne zdarzenie miało miejsce w miniony piątek (16.02) na parkingu znajdującym się przy markecie we Włocławku. Młoda, 23-letnia kobieta, podczas wyjeżdżania ze strefy parkowania na ulicy Komunalnej, nieostrożnie manewrując swoim samochodem marki Opel, doprowadziła do potrącenia dwóch przechodniów.

Na miejscu zdarzenia pracowali włocławscy policjanci pod dowództwem sierżanta sztabowego Tomasza Tomaszewskiego, przedstawiciela Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji we Włocławku. Wstępna analiza sytuacji przez funkcjonariuszy wykazała, że 23-latka, wykonując ruch skrętu w lewo w momencie opuszczania parkingów obiektu handlowego, doprowadziła do zderzenia z dwoma pieszymi.

Najbardziej dotkliwe konsekwencje zdarzenia poniosła jedna z potrąconych osób – starsza, 78-letnia kobieta. Po wypadku natychmiast została przetransportowana do szpitala, gdzie otrzymuje niezbędną pomoc medyczną. Druga z ofiar, która towarzyszyła starszej kobiecie, nie odniosła żadnych widocznych obrażeń.

Policja prowadzi obecnie śledztwo w sprawie wypadku, aby ustalić jego dokładne przyczyny i okoliczności.

Niestety, ten incydent to tylko jedno z wielu zdarzeń drogowych, które miały miejsce w ciągu ostatniego weekendu we Włocławku. Policjanci odnotowali łącznie 11 kolizji, co stanowi poważny problem dla bezpieczeństwa drogowego.