Zdarzenie drogowe na ul. Kościuszki: Mandat dla 21-letniego kierowcy Ubera

Niedawno zakończone śledztwo włocławskiej policji dotyczące kolizji, do której doszło w poniedziałek 26 lutego, wykazało, że sprawcą jest młody kierowca pracujący dla firmy Uber. Mężczyzna w wieku 21 lat został ukarany mandatem za swoje działania.

Zgodnie z relacjami świadków, incydent miał miejsce krótko przed godziną 14:00 na skrzyżowaniu ulic: Kościuszki i Pułaskiego. W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych ucierpiały obie strony.

Według zebranych informacji, mazda prowadzona przez dostawcę Uber Eats naruszyła przepisy ruchu drogowego, wymuszając pierwszeństwo na hyundaiu poruszającym się prawidłowo ulicą Kościuszki od strony placu Wolności. W hyundaiu znajdowali się kierowca i pasażerka.

Włocławscy funkcjonariusze postanowili nałożyć mandat karny na 21-letniego kierowcę mazdy. Młody mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki hyundai, który poruszał się ulicą Kościuszki w stronę ul. Okrzei. Zdarzenie miało miejsce około godziny 13:30.

Jak podaje sierżant sztabowy Tomasz Tomaszewski, reprezentujący Komendę Miejską Policji we Włocławku, zdarzenie to zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa.

Dodatkowo, w trakcie dochodzenia ustalono, że obaj kierowcy byli na czas zdarzenia zupełnie trzeźwi.