Operacja antynarkotykowa we Włocławku: 22-latek z amfetaminą może spędzić 3 lata za kratami

Siły policyjne działające na terenie Włocławka przeprowadziły skuteczną akcję antynarkotykową. Zatrzymanym okazał się 22-letni mężczyzna, który był podejrzany o posiadanie nielegalnych substancji. W wyniku przeszukania jego mieszkania, funkcjonariusze odnaleźli zakazaną substancję – amfetaminę.

Kryminalni z Włocławka, specjalizujący się w zwalczaniu narkotyków, mieli podejrzenia, że młody mieszkaniec tego miasta może posiadać nielegalne środki. Postanowili więc podjąć działania i sprawdzić, czy ich przypuszczenia są prawdziwe.

W trakcie operacji przeprowadzonej w ubiegłym tygodniu, funkcjonariusze dokonali przeszukania posesji 22-latka. Na miejscu natknęli się na biały proszek o niepewnym pochodzeniu, który został zabezpieczony do dalszego badania – opowiadała nadkomisarz Joanna Seligowska-Ostatek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

Przeprowadzone początkowe analizy wykazały, że znaleziony proszek to ponad 40 gramów amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie postawiono mu zarzut posiadania substancji psychotropowych bez uprawnienia – przekazała Seligowska-Ostatek.

Jeśli sąd uzna 22-latka za winnego, grozi mu do 3 lat więzienia. Przestępstwo nielegalnego posiadania narkotyków jest bowiem surowo karane – podkreślała oficer prasowy KMP we Włocławku.