Tragiczny pożar w Włocławku: Cztery osoby hospitalizowane, dom na ulicy Lipnowskiej doszczętnie spłonął

Przed trzecią nad ranem doszło do pożaru kamienicy na ulicy Lipnowskiej we Włocławku. Na miejsce skierowano aż pięć zastępów straży pożarnej, które przez cztery godziny walczyły z ogniem. W wyniku tego nieszczęśliwego zdarzenia cztery osoby zostały przewiezione do szpitala.

Marek Wojtkowski – prezydent miasta Włocławka, podał informacje, że do bursy przy ulicy Mechaników przetransportowano dodatkowo siedem osób. Transport odbył się za pomocą autobusu Miejskiego Przewozu Komunikacyjnego.

Straż pożarna pod kierownictwem brygadiera Mariusza Bladoszewskiego podjęła decyzję o ewakuacji łącznie jedenastu osób, w tym pięciu strażaków. Czterech mieszkańców budynku musiano ewakuować za pomocą drabiny. Niestety, cztery osoby zostały podtrute gazami pożarowymi i wymagały natychmiastowej pomocy medycznej. Brygadier Bladoszewski poinformował, że pożar kompletnie zniszczył klatkę schodową i uszkodził dach domu. Przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia są obecnie badane przez policję.

Administracja Zasobów Komunalnych, zarządzająca budynkiem wielorodzinnym, który uległ pożarowi przy ulicy Lipnowskiej 14, obecnie poszukuje lokalu zastępczego dla poszkodowanych. Osoby przebywające w bursie będą miały zapewnione posiłki z Miejskiej Jadłodajni.

Kierowcy poruszający się po Włocławku muszą liczyć się z utrudnieniami na ulicy Lipnowskiej, spowodowanymi skutkami tragicznego pożaru.