Włocławek inwestuje w specjalną karetkę dla pacjentów z nadwagą za kwotę przekraczającą pół miliona złotych

Rząd miasta Włocławka rozpoczął procedurę przetargową na zakup nowego ambulansu transportowego. Ten projekt wygrał w ostatniej edycji budżetu obywatelskiego i ma na celu dostarczenie specjalnie wyposażonego pojazdu, który umożliwi transport otyłych pacjentów. Wszystko to jest częścią szerszych działań mających na celu poprawę dostępności opieki zdrowotnej dla wszystkich mieszkańców.

Karetkę, którą planuje się nabyć, wyposażoną we wszelkie niezbędne udogodnienia. Zawiera ona m.in. zabudowę, dodatkowe wyposażenie, łóżko elektrohydrauliczne z elektrycznym systemem załadunku (bardzo przydatne podczas obsługi otyłych pacjentów) oraz krzesło kardiologiczne wyposażone w system płozowy. Pojazd musi być fabrycznie nowy, z rocznika 2024, zainstalowaną kamerą cofania, tempomatem, żółtym lakierem i mieć co najmniej 160 koni mechanicznych.

Dostawcy mogą składać swoje oferty do 10 lipca, a wybrany dostawca ma 85 dni na dostarczenie pojazdu. To inwestycja, która wyniesie ponad pół miliona złotych – dokładnie 600 000 zł.

To mieszkańcy miasta zdecydowali o zakupie karetki podczas ostatniej edycji budżetu obywatelskiego. Spośród 29 pomysłów, ten zdobył 516 głosów, co dało mu miejsce w pierwszej dziesiątce zwycięskich inicjatyw. Wypowiedzi Przemysława Kożana, szefa Stacji Pogotowia Ratunkowego we Włocławku, który zgłosił ten projekt, pokazują jak bardzo potrzebna jest taka karetka. Jego celem jest zapewnienie bezpiecznego i komfortowego transportu dla otyłych pacjentów, do poradni, szpitala czy do domu ze szpitala.