Przejazd pociągu przy podniesionych szlabanach. Policja szuka świadków

16 sierpnia 2020 roku przy ulicy Hutniczej we Włocławku około godziny 17:00 pociąg towarowy przejechał przy podniesionych szlabanach! Nadal trwają akcje w sprawie bezpośredniego niebezpieczeństwa wydarzenia w ruchu lądowym we Włocławku. Na szczęście nikomu nic się nie stało, aczkolwiek policja nie zostawi sprawy tak łatwo.

Kiedyś w końcu dojdzie do tragedii

Rogatki podniesione, brak sygnalizacji oraz informacji na temat uszkodzeniu przejazdu a dodatkowo przejazd pociągu towarowego. Wydział do Walki z Przedsiębiorczością Przeciwko Mieniu KMP we Włocławku prowadzi obecnie śledztwo w sprawie sprowadzenia bezpośredniego zagrożenia w ruchu lądowym. Tomasz Tomaszewski poinformował, że chcę dowiedzieć się, jak doszło do takiej katastroficznej pomyłki i czy to rzeczywiście wina dróżnika rogatek na przejeździe kolejowym. Teraz nic się nie wydarzyło, ale kiedyś może mieć miejsce tragiczny wypadek.

Świadkowie zdarzenia proszeni są o kontakt

W celu przeprowadzenia odpowiedniego śledztwa potrzebne są wszelkie dowody oraz relacje ze zdarzenia od świadków. W związku z tym wszystkie osoby, które były tego dnia na miejscu zdarzenia proszone są o kontakt z policjantem. Tomasz Tomaszewski z KMP Włocławek zaapelował meldunek świadków poprzez kontakt telefoniczny. Prowadzący postępowanie policjanci są dostępni pod numerami telefonów: 47 753 56 25 oraz 47 753 56 00. Można również zadzwonić pod numer alarmowy 112. 

Kierowcy uważajcie!

Biorąc pod uwagę zaistniały incydent, warto wyciągnąć wnioski dla kierowców. Mimo podniesienia szlabanu trzeba być ostrożnym na przejeździe kolejowym. Każdy kierowca powinien czuć obowiązek zwolnienia pojazdu przed torami kolejowymi i upewnić się, czy na pewno w oddali nie nadjeżdża żaden pociąg. Warto mieć na uwadze wszelkie niebezpieczeństwo na przejeździe kolejowym i nie bagatelizować przepisów. Ostrożna jazda jest bardzo ważna, aby uniknąć niepotrzebnych kolizji.