Ogromny pożar w powiecie włocławskim!

W piątek 27 listopada nastąpił pożar w gminie Izbica Kujawska. W akcji ugaszenia ognia brało udział 5 zastępów straży pożarnej. To był bardzo duży ogień! Straty szacowane są na około 70 tysięcy złotych! Jak doszło do pożaru? Czy straży pożarnej udało się zatamować ogień?

W akcji brało udział 5 zastępów straży pożarnej

Pożar miał miejsce po północy w miejscowości Pasieka w gminie Izbica Kujawska. Po zawiadomieniu straży pożarnej, policji i służb ratowniczych na miejsce zdarzenia zostały wysłane 5 zastępów straży pożarnej. 4 z nich wysłano z jednostek OSP Lubomin, OSP Lubraniec, OSP Izbica Kujawska oraz OSP Błenna. Dodatkowo jako 5 zastęp do pomocy wysłano Państwową Straż Pożarną PSP Włocławek. Jako pierwsi przyjechali strażacy z OSP Lubomin, którym udało się opanować sytuację. Chwilę później na miejsce dotarły kolejne jednostki OSP oraz PSP Włocławek.

Ogromne koszty strat

Pożar spowodował bardzo duże straty szacowane na około 70 tysięcy złotych. Dariusz Krysiński, rzecznik straży pożarnej we Włocławku, przekazał informację o tym, jakie straty spowodował pożar. Konstrukcja budynku była zrobiona z drewna. Spaleniu uległ dach przybudówki oraz ściana szczytowa stodoły. Przyczyna pożaru nie została ustalona. Policja zajęła się sprawą oraz dołoży wszelkich starań aby dowiedzieć się kto lub co wywołało tak ogromny płomień.

Niesamowite zaangażowanie straży pożarnej 

Rzecznik straży pożarnej we Włocławku Dariusz Krysiński zwraca uwagę na niesamowite zaangażowanie służb pożarnych. Straż przybyła na miejsce zdarzenia w mgnieniu oka oraz szybko zapobiega całkowitemu spaleniu drewnianej konstrukcji. Płomień był bardzo duży. Mieszkańcy wokół oraz sama straż pożarna nie wierzyła, że uda się cokolwiek odzyskać. Jednak strażakom powiatu włocławskiego udało się ugasić ogień, co w przypadku takiej skali pożaru bardzo rzadko się zdarza.