Zastępca prezydenta wybrany! Czy Monika Jabłońska sprawdzi się w nowej roli?

W piątek 27 listopada 2020 roku prezydent Marek Wojtkowski ogłosił podczas briefingu prasowego o swojej decyzji powołania Panią Monikę Jabłońską na stanowisko Zastępcy Miasta Włocławek. III zastępczyni od 9 stycznia 2020 roku pełni rolę Prezesa Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Miasto Włocławek. Czy podoła wyzwaniu jako zastępca prezydenta? 

Decyzja o odwołaniu dr Barbary Moraczewskiej

Do tej pory rolę III zastępcy prezydenta miasta Włocławek pełniła dr Barbara Moraczewska. 27 listopada prezydent Marek Wojtkowski poinformował o zakończeniu współpracy z Barbarą oraz o decyzji podjęcia stanowiska III zastępcy prezydenta przez Monikę Jabłońską. Prezydent podziękował Barbarze Morawieckiej za 6 lat kooperacji oraz wyjaśnił, że rozstanie odbyło się w dobrej atmosferz i zgodnością po obu stronach.

Kim jest nowa zastępczyni prezydenta?

Monika Jabłońskie od 20 lat związana jest z Kujawską Szkołą Wyższą we Włocławku. Jest wykładowcą akademickim, a od 2000 roku do momentu powołania jej na zastępcę prezydenta, działała jako kierownik działu promocji oraz była rzecznikiem prasowym. Posiada duże doświadczenie w działalności organizacji pozarządowych. Pracowała wcześniej w urzędzie wojewódzkim w Biurze Wojewody Włocławskiego, a następnie w Wydziale Kultury.

III zastępczyni prezydenta Włocławka z dużym wykształceniem

Monika Jabłońska to od urodzenia wrocławianka od 3 lat zamieszkała w Wieńcu. Mimo wszystko działa społecznie i pracuje nad dobrem Włocławka. Jest absolwentką socjologii na Uniwersytecie Łódzkim oraz studiów międzyuczelnianych na Uniwersytecie Warszawskim i w Szkole Głównej Handlowej. Mimo tak dużego wykształcenia Monika nie zakończyła swojej edukacji, ponieważ obecnie kończy studia MBA w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem społecznym. Podczas pracy na uczelni pełniła rolę komisarza 8 edycji Festiwalu Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości.