Przebudowa parku Sienkiewicza. Jak będzie wyglądał?

Na rok 2021 planowana jest przebudowa parku Sienkiewicza we Włocławku. To wielomilionowa inwestycja, ratusz włocławski planuje wydać na modernizację miejskiego ogrodu 14 milionów złotych, z czego 50% ma zostać przeznaczone już w przyszłym roku. Przebudowa parku im. Henryka Sienkiewicza ma potrwać do 2022 roku. Jakie zmiany nastąpią w miejskim ogrodzie? Czy nowy plan parku jest wart takiej kwoty inwestycji?

Przede wszystkim układ komunikacyjny parku

Urząd Miasta ogłosił przetarg na roboty, które planowane są w ramach organizacji południowej strony Parku im. Henryka Sienkiewicza. Zakres przestrzeni obejmuje od ul. Kardynała Wyszyńskiego do ul. Okrzei. Projekt jest skupiony głównie na przebudowie układu komunikacyjnego parku. Według charakterystyki przetargowej, dla wykonawcy zostałaby zlecona realizowane w ciągu 22 miesięcy budowa ścieżek o nawierzchni betonowej i mineralnej oraz przebudowa trzech mostków na Zgłowiączce. 

Co jeszcze czeka mieszkańców w nowym parku?

Oprócz obszernej przebudowy układu komunikacyjnego w parku planowana jest budowa publicznych toalet oraz mają pojawić się także nowe elementy architektury. W przestrzeni do dyspozycji użytkowników parku będą obecne ławki, nowe kosze na śmieci, tablice informacyjne pergole. Mostki zostaną przebudowane i oświetlone, a w przestrzeni zostanie również zainstalowany monitoring. W planach są również drenaże, rowy chłonne, odwodnienie i ścieki terenowe. Realizator będzie musiał również wykonać wszystkie konieczne instalacje.

Powstanie idealne miejsce na wszelkie aktywności

Oprócz pięknej małej architektury w parku nie zabraknie miejsca dla dzieciaków, osób aktywnych fizycznie oraz tych, którzy pragną odpocząć. Urzędnicy chcą, aby w nowym parku im. Henryka Sienkiewicza powstał plac zabaw dla dzieci oraz siłownia zewnętrzna. Oprócz tego na nowo zostanie zagospodarowana zielona przestrzeń parku. Powstał plan zabiegów sanitarnych przy rosnących w parku drzewach. Mają również zostać posadzone nowe rośliny. Będą drzewa iglaste i liściaste, krzewy oraz rośliny okrywkowe. Oprócz podstawowych roślin mieszkańcy będą mogli zachwycać się klombem kwiatowym oraz nowymi trawnikami.