Włower – podsumowanie sezonu

30 listopada 2020 roku kończy się sezon Włowerów. Te miejskie rowery cieszyły się ogromnym powodzeniem i pozytywną opinią wśród pasjonatów jeżdżenia. Włowery pojawiły się w mieście w czerwcu 2020 roku. Na rynek weszło 220 jednośladów zlokalizowanych na 39 stacjach. Od tego miesiąca przejechały już blisko 450 tysięcy kilometrów. 

Włower, czyli miejski rower we Włocławku!

System Włocławskiego Roweru Miejskiego został uruchomiony w czerwcu 2020 roku i od tamtej pory zainteresowanie wśród mieszkańców stale rośnie. Obejmuje 220 rowerów, w tym 20 z fotelikami dziecięcymi. Włower można zostawić poza strefą parkowania za dodatkową opłatą. Korzystać z niego można za pomocą aplikacji ROOVEE, w której rowerzysta zasila konto przelewem lub kartą. Działa za zasadzie zeskanowania QR kodu. Mieszkańcy Włocławka do tej pory chwalą sprawność rowerów oraz łatwość w ich użytkowaniu. 

Podsumowanie sezonu – „Włowery do strzał w 10”

Tak skomentował na swoim profilu facebookowym zastępca prezydenta Włocławka, Krzysztof Kukucki, koniec sezonu Włowerów. 30 listopada 2020 roku oficjalnie kończymy pierwszy sezon włocławskich rowerów miejskich. W ciągu 6 miesięcy użytkownicy przejechali na włowerach 443 479,61 kilometrów! Jednoślady były wypożyczane 141 007 razy oraz w sumie jeździły ok. 53 000 godzin! Włocławek jest idealnym miastem na przejażdżki rowerowe. Najpopularniejszym miejscem wśród rowerzystów są bulwary nad Wisłą. 

Ukochane pojazdy mieszkańców Włocławka

Włowery już od początku ich wejścia na włocławskie ulice cieszyły się dużym powodzeniem wśród mieszkańców. W pierwszej dobie wypożyczono rowery 630 razy i przejechano na nich ponad 2 000 kilometrów. Po miesiącu użytkowania liczba przejechanych kilometrów liczyła ponad 100 tysięcy. 1 grudnia 2020 roku włowery zostaną przewiezione do magazynu, gdzie przejdą konserwacje. Nowy sezon włocławskich rowerów miejskich rozpocznie się 1 marca 2021 roku. Mieszkańcy z niecierpliwością wyczekują przyszłej wiosny.