Wypadek na cmentarzu – 75-latka trafiła do szpitala

Na cmentarzu komunalnym we Włocławku miał miejsce tragiczny wypadek, który spowodował rowerzysta. Potrącił 75-letnią kobietę, udzielił jej pomocy, poczekał na przyjazd pogotowia i odjechał. Policja z Włocławka nadal odbywa poszukiwania w celu znalezienia  kierującego rowerem sprawcy wypadku.

Wypadek spowodował rowerzysta

Do zdarzenia doszło w sobotę 21 listopada 2020 roku na Cmentarzu Komunalnym przy alei Chopina we Włocławku około godziny 11:00. Jadący aleją cmentarza rowerzysta potrącił kobietę podczas jazdy. 75-latka poniosła bardzo poważne urazy głowy. Kiedy karetka zabrała kobietę do szpitala, na miejscu okazało się, że 75-latka odniosła obrażenie powyżej 7 dni. Nie wiadomo, jakie były okoliczności wypadku, ponieważ po przybyciu służb ratowniczych sprawca odjechał z miejsca zdarzenia. Nie wiadomo, kim był sprawca wypadku.

Rowerzysta udzielił pomocy i… odjechał

Tomasz Tomaszewski z KMP we Włocławku poinformował, że sprawca wypadku, kiedy potrącił kobietę, zatrzymał się i udzielił jej pomocy wspólnie ze świadkiem zdarzenia. Po przybyciu pomocy medycznej odjechał. Karetka zabrała kobietę do szpitala, dostając tylko informację, że została potrącona przez rowerzystę. W związku z poważnymi obrażeniami ofiary zdarzenia, policja rozpoczęła poszukiwania winnego wypadku w celu uzyskania szczegółowych informacji.

Winny rowerzysta poszukiwani

Policjanci z Włocławka wszczęli postępowanie w sprawie wypadku komunikacyjnego. Celem funkcjonariuszu jest znalezienie sprawcy zdarzenia. W związku z tym proszą osobę kierującą rowerem oraz ewentualnych świadków wypadku o kontakt. Policjant prowadzący postępowanie jest dostępny pod numerami telefonów 47 753 56 34 oraz 47 753 56 00. Można również wykonać telefon alarmowy pod numerem 112. Prosimy nie bagatelizować sprawy, ponieważ kobieta uległa poważnym obrażeniom i bardzo ważny dla służby jest kontakt ze sprawcą wypadku.