Depilacja laserowa – prawdy i mity

Depilacja laserowa całego ciała na przestrzeni ostatnich lat stała się bardzo popularnym zabiegiem w dziedzinie kosmetologii. Dużym zainteresowaniem cieszy się depilacja laserowa bikini oraz depilacja laserowa nóg. Zabiegi tego rodzaju zapewniają wysoki komfort, a także wpływają na poprawę jakości skóry już po pierwszej wizycie w salonie.

Depilacja laserowa – prawda i mity

Ze względu na dużą popularność depilacji laserowej, obecnie istnieje wiele źródeł informacji na jej temat. Nie wszystkie z nich okazują się prawdą, wprowadzając w błąd osoby, które nie miały do tej pory styczności z tego rodzaju zabiegami.

Wśród najczęściej pojawiających się mitów wyróżnia się opinie:

  • wystarczy jeden zabieg depilacji laserowej Warszawa, aby móc skutecznie usunąć owłosienie;

  • depilacja laserowa jest bardzo bolesna oraz niebezpieczna;

  • nie istnieją żadne przeciwwskazania do wykonania depilacji laserowej;

  • depilacja laserowa jest tak samo skuteczna jak depilacja w domu.

Mit 1

Wystarczy jeden zabieg depilacji laserowej, aby móc skutecznie usunąć owłosienie.

Obecnie nie istnieją sposoby, które gwarantują trwałe usunięcie włosów podczas jednej wizyty w salonie. Depilacja laserowa stanowi najbardziej efektywną metodę, ponieważ włosy usuwane są wraz z całą strukturą, gwarantując efekt gładkiej skóry na lata. Konieczne jest przeprowadzenie 4-6 wizyt ,regularnie co 4-6 tygodni. Z każdy wykonanym zabiegiem odrasta coraz mniejsza ilość włosków, w efekcie końcowym prowadząc do całkowitej ich redukcji.

Mit 2

Depilacja laserowa jest bardzo bolesna oraz niebezpieczna.

Depilacja laserowa całego ciała jest zabiegiem nieinwazyjnym, bezbolesnym oraz całkowicie bezpiecznym. Światło lasera nie narusza struktury naskórka, co pozwala wykonywać zabieg nawet w najbardziej wrażliwych miejscach na ciele jak na przykład bikini czy pachy. Odczucia podczas depilacji laserowej we Wrocławiu i Warszawie laserem Mediostar Next Pro to delikatne uczucie ciepła. Dużą zaletą urządzenia jest chłodzącą głowica, która zapewnia dodatkowy komfort podczas depilacji laserowej, szczególnie w przypadku osób o niskim progu bólu.

Dostosowanie właściwych parametrów do rodzaju skóry oraz włosów, a także wykluczenie wszelkich przeciwwskazań do zabiegu gwarantuje całkowite bezpieczeństwo depilacji laserowej.

Mit 3

Nie istnieją żadne przeciwwskazania do wykonania depilacji laserowej.

Przeciwwskazania dotyczą każdego zabiegu należącego do dziedziny jaką jest kosmetologia. Choć nie ma ich dużo, należy koniecznie je wykluczyć przed wykonaniem depilacji laserowej. Procedura ta gwarantuje bezpieczeństwo przeprowadzenia zabiegu, a także wpływa na skuteczność całej terapii. Wśród najważniejszych przeciwwskazań wyróżnić można m.in. choroby skórne, nowotwory, przyjmowanie leków fotouczulających, ciążę, stosowanie ziół fotouczulających.

Mit 4

Depilacja laserowa jak tak samo skuteczna jak depilacja w domu.

Depilacja laserowa w Warszawie i Wrocławiu nie może być porównywana do depilacji wykonywanej w domu. Przede wszystkim, różnego rodzaju depilacje przeprowadzane w domu nie wykazują tak wysokiej skuteczności jak depilacja laserowa wykonywana profesjonalnie w gabinecie kosmetycznym. Wiązka światła lasera Mediostar Next Pro, który należy do grupy laserów medycznych w sposób trwały uszkadza struktury włosa odpowiedzialne za jego wzrost, a także mieszki włosowe. Metody domowe oddziałują jedynie powierzchownie, często również negatywnie wpływając na powierzchnie naskórka, prowadząc do szybkiego odrostu włosów, podrażnień, mechanicznych uszkodzeń skóry czy zjawiska wrastania włosów oraz zapalenia mieszków włosowych. Wszystkie te czynniki wskazują na to, że zapewniają one niską skuteczność w temacie usuwania niechcianego owłosienia.

Podsumowanie

Depilacja laserowa oraz wszystkie informacje na jej temat owiane są wieloma mitami, z którymi najczęściej spotkać się można w sieci. Decydując się na tego rodzaju zabiegi warto zasięgnąć sprawdzonych źródeł wiedzy. W przypadku chęci rozpoczęcia przygody z depilacją laserową zaleca się także wybór sprawdzonych gabinetów kosmetycznych oferujących tego rodzaju usługi. Depilacja laserowa we Wrocławiu i Warszawie wykorzystuje jedną z najnowocześniejszych technologii wśród urządzeń do trwałego usuwania owłosienia, a także posiada kilkuletnie doświadczenie w tym temacie, dzięki wykwalifikowanym w tym kierunku kosmetologom.