Mężczyzna z Włocławka usiłował zamordować kolegę, z którym pił alkohol

Mężczyzna w wieku 24 lat spowodował poważne uszkodzenia ciała u swojego znajomego, gdy wspólnie pili alkohol. Okazuje się, że prawdopodobnie miał zamiar go zabić. Jeżeli był to zamach na jego życie z premedytacją, prawdopodobnie grozi mu wiele lat więzienia. Aktualnie chłopa został zatrzymany przez policję i przebywa w areszcie śledczym. W prokuraturze usłyszy zarzut usiłowania zabójstwa na koledze. Jego zatrzymanie sąd wyznaczył jako tymczasowe. Jednakże ma on przebywać w areszcie przez minimum trzy następne miesiące.

Zdarzenie miało miejsce w sierpniu. Dokładnie 16 sierpnia dwaj koledzy spotkali się w celu zorganizowania zakrapianej imprezy. Okazało się, że nie wszystko poszło po ich myśli, ponieważ zabawa najwyraźniej przeistoczyła się w coś niebezpiecznego. Co dokładnie zaszło między dwójką znajomych i dlaczego jeden z nich wpadł w szał? Ostatecznie skończyło się na tym, że drugi mężczyzna przeżył. Niestety został poważnie poszkodowany. Odniósł wiele obrażeń, które prawdopodobnie pozostaną z nim na wiele lat w jego życiu.

W jaki sposób doszło do tego, że chłopak w wieku 24 lat próbował zabić swojego znajomego podczas spotkania?

Wszystko mogło zakończyć się tragedią. Podczas uderzeń rozbitą butelką może dojść do wielu niebezpiecznych uszkodzeń ciała. Na przykład:

Cięcia na poziomie powierzchni: Można to uznać za najmniej poważny uraz spowodowany rozbitym szkłem, którego doznają ofiary wypadków samochodowych. Cięcia na poziomie powierzchni po prostu rozrywają skórę i nie wnikają do tkanki ciała. Te często wymagają minimalnego leczenia, w tym czyszczenia i ewentualne szwy, w poważnych przypadkach, zatrzymania krwawienia.

Po udziale w poważnym wypadku zrozumiałe jest, że ofiara może doznać urazu psychicznego. Kiedy ofiara widzi, że obficie krwawi z powodu urazu spowodowanego rozbitym szkłem, radzenie sobie z tą traumą może stać się trudne. Skrajnie emocjonalna reakcja na tego typu uraz może przerodzić się w szok. Jeżeli wstrząs nie zostanie natychmiastowo i agresywnie wyleczony, może stać się śmiertelny.

Głębokie skaleczenia: Ten rodzaj urazu zdarza się, gdy ostre kawałki szkła wnikają głęboko w skórę. Rana głęboka to przecięcie, które przenika przez skórę, leżącą pod nią tkankę skórną i włókna mięśniowe aż do kości. Czasami głębokie skaleczenie może prowadzić do trwałego oszpecenia.