We Włocławku policja zatrzymała chłopca w wieku 17 lat. Miał przy sobie amfetaminę

Okazało się, że we Włocławku policja natrafiła na nastolatków, którzy mieli przy sobie narkotyki. Nie ustalono jeszcze, czy były to narkotyki przeznaczone do sprzedaży, czy też do użytku. Być może kupili je od lokalnego dilera w celu zażycia. Zostali zatrzymani przez policjantów i będą poddani kontroli oraz przesłuchaniom. Sprawa prawdopodobnie trafi do prokuratury. Przyjrzą się temu również odpowiednie organy wychowawcze. Wszystko ze względu na to, że zatrzymani byli nieletni.

Szybko wzbudzili podejrzenia policjantów, ponieważ stawiali opór podczas zatrzymania. Ze względu na to, że nastolatkowie chcieli walczyć z policjantami, jeden z nich użył środków obezwładniających. Zastosował gaz pieprzowy na agresywnych chłopakach. Niedawno wpłynęły do informacji publicznej szczegółowe informacje na temat zatrzymania całej grupy. Na końcu okazało się, że mieli przy sobie amfetaminę. Po zatrzymaniu policjanci przeszukali ich i zrozumieli, z jakiego powodu byli tacy agresywni. Przez narkotyki stawiali czynny opór i nie chcieli pozwolić się przeszukać. Ostatecznie i tak to nastąpiło.

Zatrzymanie dotyczy dwóch rówieśników w wieku 17 lat. Przy obu z nich znaleziono i zabezpieczono woreczki z amfetaminą

W wyniku śledztwa, które funkcjonariusze prowadzili po zatrzymaniu nastolatków, ustalili, że nielegalna substancja, którą zabezpieczyli, należała do nich. Kupili amfetaminę z premedytacją. W ten sposób policjanci wpadli na pomysł dotyczący tego, aby sprawdzić mieszkanie nastolatków. Po gruntownym przeszukaniu znaleźli jeszcze więcej woreczków strunowych z białym proszkiem. Badanie laboratoryjne wykazało, że jest to amfetamina. Dziś wiemy, że nastolatkom grozi nawet do trzech lat pozbawienia wolności. Ze względu na to, że mieli w domach jeszcze więcej narkotyków, kara ta może nawet zostać wydłużona.

Zatrzymanie miało miejsce w sierpniu, dokładnie 16 dnia miesiąca. Doszło do tego we Włocławku. Amfetaminę młodzi mężczyźni chowali w paczkach z papierosami. Dlatego też śledczy nie mieli większych problemów z tym, aby namierzyć nielegalne substancje, które posiadali. W trakcie badania substancji obliczono, że łącznie byli w posiadaniu 16 gramów amfetaminy. Ponad drugie tyle, około 30 gramów znaleźli w mieszkaniu jednego z nich. W areszcie będą czekali na orzeczenie wyroku.