Nadal trwają prace remontowe biblioteki we Włocławku

Budynek Miejskiej Biblioteki we Włocławku jest aktualnie poddawany przebudowie o całkowitej odnowie. Wkrótce ma się zmienić w placówkę zupełnie nie do poznania. Dbają o to między innymi specjaliści od przebudowy i modernizacji. Czego możemy spodziewać się po zakończeniu prac remontowych? Ma tam się znaleźć kilka dodatkowych sekcji. Między innymi będzie to dwupoziomowa wypożyczalnia z książkami dostosowana do potrzeb inwalidów. Znajdzie się również strefa dziecka dla rodziców, którzy chętnie korzystają z usług bibliotek publicznych. Wisienką na torcie ma być sekcja multimedialna. Na czytelni znajdziemy komputery z dostępem do internetu.

Kiedy mają zakończyć się prace remontowe? Zgodnie z pierwotnymi założeniami możemy oczekiwać tego, że remont potrwa nawet do października 2021 roku. Modernizacja i rozbudowa podpunktów wewnątrz placówki ma miejsce przy ulicy Warszawskiej. Pomimo tego, że prace zostaną zakończone w tym roku, Biblioteka Miejska nie zostanie jeszcze oddana do dyspozycji. Obiekt zostanie wyposażony dopiero w pierwszym kwartale roku 2022. Należy wykrzesać nieco cierpliwości.

Miejska Biblioteka we Włocławku jest nadal poddawana modernizacji i rozbudowie pomieszczeń. Na wyposażenie placówki w niezbędnych sprzęt poczekamy jeszcze dobre kilka miesięcy po rozpoczęciu roku 2022

Dowiedzieliśmy się z ostatnich raportów na temat postępu prac, że modernizacja placówki przebiega bardzo sprawnie. Robotnicy nie mają sobie niczego do zarzucenia i uważają, że wyrobią się zgodnie z założonymi odgórnie terminami. Mimo wszystko pamiętajmy o tym, że jako mieszkańcy Włocławka nie skorzystamy z tego przybytku w 2021 roku. Pomimo tego, że prace remontowe i rozbudowa zostaną zakończone, nadal pozostanie czekać na dowóz sprzętu. Nie skorzystamy z gmachu do końca najprawdopodobniej pierwszego kwartału w roku 2022.

Zarząd Biblioteki Miejskiej we Włocławku zapowiada, że będą do tej pory czekali na dowóz komputerów, mebli oraz niezbędnego oprogramowania. Pragniemy również poinformować obywateli tego malowniczego miasta o tym, że trwa przetarg na drugi etap rozbudowy placówki. Wkrótce dowiemy się nieco więcej o tym, czego możemy się w związku z tym spodziewać. Łączny koszt inwestycji po zestawieniu pierwszego etapu rozbudowy z drugim wyniesie najmniej 6 milionów złotych. Budynek pomieści po przebudowie ponad 200 osób jednocześnie.