Włocławek – groźny wypadek samochodowy, pożar i kilka innych wiadomości

Na Autostradzie A1 zderzenie dwóch samochodów osobowych zakończyło się dachowaniem. Poważny wypadek niezwykle szybko odbił się echem w lokalnej prasie. W zderzeniu samochodowym brały udział dwa pojazdy. Jednym było Audi, z kolei drugim Dacia. Zderzyły się ze sobą na autrostradzie A1. Droga przebiegała pod gminą Kowal. Jedno z aut dachowało. Prawdopodobnie doszło do poważnego uszczerbku na zdrowiu kierowcy. Na miejscu pojawiła się straż pożarna w asyście pobliskich funkcjonariuszy policji. Szczegóły dotyczące strat nie są nam znane.

Na miejscu sprawnie działała ochotnicza straż pożarna. Pomagali zająć się autem, które dachowało wskutek zderzenia. Policja przebadała stan trzeźwości kierowców. Okazało się, że nie spożywali alkoholu. Do wypadku doszło ze względu na nieprzestrzeganie ruchów drogowych. Jeden z pojazdów nieprawidłowo wykonał manewr zmiany pasa ruchu. Sprawca zdarzenia został ukarany wysokim mandatem, gdy tylko wyszedł ze szpitala. Po sprawdzeniu stanu ich zdrowia okazało się, że nie odnieśli trwałego uszczerbku na zdrowiu.

We Wrocławku doszło do niezwykle poważnego pożaru. Gaszeniem zajęły się aż 4 oddziały straży pożarnej

Na osiedlu Południe jeden z budynków we Włocławku zajął się ogniem. Do akcji przystąpiły aż cztery zastępy straży pożarnej. Przyjechało kilka wozów, które natychmiastowo gasiły palący się budynek. Do zdarzenia doszło dokładnie na ulicy Dziewińskiej. Strażacy walczyli z pożarem budynku po południu w niedzielę (17 października). Po przebadaniu sprawy okazało się, że do pożaru doszło ze względu na podpalenie śmieci. Rozgrzane śmieci doprowadziły do podpalenia kondygnacji budynku. Pożar wewnątrz był na tyle duży, że dym stał się widoczny na dosłownie całym osiedlu.

Obywatele Włocławka niedawno wspominali 43 rocznicę wizyty Jana Pawła II

Mieszkańcy Włocławka postanowili upamiętnić 43 rocznicę wizyty papieża Polaka w ich mieście. Wspólnie oglądali przejazd Jana Pawła II przez miasto. Odbyła się również msza w intencji świętego Polaka. 43 lata temu jednym z etapów pielgrzymki po Polsce był Włocławek. Papież pojawił się w naszej miejscowości dokładnie 6 czerwca. Przybył z Olsztyna, gdzie wcześniej została zorganizowana msza święta z jego udziałem. Zdjęcia i relacje wideo z wizyty papieża we Włocławku można obejrzeć w elektronicznej gazecie miastowej.