Ogłoszenie wyników konkursu na rolnika roku

W okolicy Włocławka jeden z rolników zdobył szczególne wyróżnienie. Mowa o mieszkańcu gminy Lubraniec. Udało mu się zająć drugie miejsce w konkursie na rolnika roku 2021. To jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień wśród rolników. Gospodarstwo Sławomira Humańskiego prezentuje się naprawdę interesująco. Nic dziwnego w tym, że udało mu się bez problemu zakwalifikować do finału konkursu. Warto również przypomnieć o tym, że gospodarstwo Pana Sławomira brało udział w konkursie na tereny rolne powyżej 100 hektarów. Uważamy, że zagospodarowanie tak dużej przestrzeni we właściwy sposób jest tym trudniejsze.

O wiele prościej zarządza się niewielkim terytorium. Pan Sławomir prowadzi swoje gospodarstwo w miejscowości o nazwie Rabinowo. Miejscowość mieści się w gminie Lubraniec, która mieści się w powiecie Włocławskim. Prowadzi ogromne gospodarstwo. Rolnik posiada aż osiem ciągników rolnych, które wykorzystuje do regularnej pracy na polu. W skład jego ekwipunku niezbędnego do oporządzenia pola wchodzą również rozsiewacze nawozu, jak i różnorodne akcesoria ułatwiające sadzenie, pielenie.

Pan Sławomir zaskoczył sędziów konkursu przede wszystkim tym, że dysponuje nowoczesną bazą przechowalniczą

Najważniejszy z elementów gospodarstwa Pana Sławomira należy do jego elementów magazynu. Ostatnimi czasy rolnik zainwestował w budowę magazynu, który dziś wykorzystuje do przechowywania zboża. Oprócz tego na jego posesji pojawił się oddzielny magazyn przystosowany do przechowywania maszyn rolniczych. Pan Sławomir jest rolnikiem, który specjalizuje się w wielu czynnościach. Typowy zasiew i zbieractwo jest jedynie jednym z jego sposobów na zarobek. Rolnik pracuje również na rynku handlowym. Oferuje innym członkom jego branży nawozy i różnorodne materiały siewne.

Dzięki temu udostępnia innym rolnikom dostęp do sprawdzonych materiałów. W końcu sam niegdyś przetestował je na swoich polach. Łączna powierzchnia magazynów Pana Sławomira wynosi ponad 500 metrów kwadratowych. Jest to niezwykle imponująca przestrzeń. Jeszcze bardziej zadziwia to, że tak duży obszar może być tak sprawnie zagospodarowany i zarządzany. Gospodarz stale powiększa swoją bazę przechowalniczą. Wraz z powiększaniem kapitału dodaje do oferty więcej materiałów i stara się wyposażyć własne gospodarstwo w coraz więcej maszyn.