Jarmark Bożonarodzeniowy we Włocławku – jakie atrakcje czekają na mieszkańców?

Z najnowszych informacji wynika, że w pierwszy weekend grudnia odbędzie się jarmark Bożonarodzeniowy. Impreza ma potrwać trzy dni. To klasyczny event, który pojawia się we Włocławku cyklicznie, gdy tylko nadchodzi czas świąt. Na czas imprezy zostanie włączona świąteczna iluminacja. Będzie związana z akcją Włocławek jak z bajki. Miasto zadbało o to, aby przygotować tegoroczny jarmark pod względem estetycznym. Piękny wygląda, który znajdziemy na targu to jednak nie wszystko. Ponieważ okazuje się, że na mieszkańców Włocławka czeka znacznie więcej atrakcji.

Jarmark tym razem odbędzie się na zielonym placu. Znajduje się on na miejskim rynku. Jarmark wystartuje dokładnie 3 grudnia 2021 roku. Będzie na nim nie tylko pysznie, ale także kolorowo. Świąteczny kiermasz jarmarku zawiera mnóstwo atrakcji. Mieszkańcy Włocławka będą mieli okazję ku temu, aby za pośrednictwem jarmarku pochwalić się swoimi ręcznymi wyrobami świątecznymi. W tym celu miasto sporządzi specjalnie wydzielone domki handlowe dla wszystkich uczestników jarmarku zainteresowanych wyrobami domowymi.

Czego możemy spodziewać się na jarmarku świątecznym we Włocławku

W trakcie Bożonarodzeniowego jarmarku pojawią się producenci i twórcy ręcznych wyrobów w charakterze świątecznym. Jeżeli nie macie jeszcze pomysłu na dekoracje świąteczne lub niepowtarzalne prezenty dla swoich bliskich, lub rodziny, możecie je uzupełnić w tym przypadku. Wystawcy będą mieli do zaprezentowania również mnóstwo produktów konsumpcyjnych, które będziecie mogli kupić w czasie trwania jarmarku. Znajdziecie tam regionalne pieczywa w dobrej cenie. Wszystkie przyrządzone zgodnie ze staropolskimi procedurami na naturalnym zakwasie.

Oprócz tego producenci przygotowali domowej roboty ser oraz inne wyroby pochodzenia mlecznego. Nie zabraknie również słodkich wypieków w postaci ciastek, pierników i babeczek. Napotkamy również propozycje ciekawych przypraw, którymi będziecie mogli wzbogacić swoje potrawy na wigilijnym stole. Dodatkiem zwieńczającym całą wystawę będą napoje, takie jak kawa i herbata w charakterze świątecznym. Osoby zainteresowane naturalnymi wyrobami będą miały wówczas okazję do uzupełnienia zapasów miodu z pobliskiej pasieki oraz konfitur ręcznie robionych przez sprzedawców biorących udział w jarmarku.