Policyjne akcje kontrolne na drogach w okolicach Włocławka

Policyjna akcja, o której ostatnio się dowiedzieliśmy, nosi nietypową nazwę. Akcja nazywa się Trzeźwy kierujący. Jak nie trudno się domyślić, dotyczy kontroli drogowych, które wzmagają się na ulicach Włocławka w czasie przedświątecznym. Na drogach całego powiatu w ubiegłym tygodniu policjanci z oddziału drogowego skontrolowali łącznie ponad 250 kierowców. Akcja związana ze wzmożonymi kontrolami na drogach została wymierzona w pijanych kierowców, którzy nawiedzają drogi szczególnie w sezonie przedświątecznym.

Policjanci sprawdzają jednak nie tylko to, czy niektórzy z kierowców przypadkiem nie podróżują na podwójnym gazie. Wzmożone kontrole pozwalają funkcjonariuszom policji z Włocławka sprawdzić, czy pojazdy poruszające się po drodze są w odpowiednim stanie. Coraz częściej dochodzi do sytuacji, w których ludzie wyruszają na drogę pojazdami w rzeczywistości niezdatnymi do ruchu drogowego. W trakcie akcji zatrzymano niestety jednego nietrzeźwego kierowcę, który kierował pojazdem po ulicach. Co więcej, w trakcie czynności kontrolnych zatrzymano kilkukrotnie prawo jazdy oraz dowody rejestracyjne z powodu różnych wykroczeń.

Spotkanie z pijanym kierowcą na drogach Włocławka podczas policyjnych kontroli

Policjanci w trakcie prowadzenia wzmożonych kontroli przedświątecznych napotkali na drogach Włocławka kierowcę, który nie opanował swojego pojazdu, będąc pod wpływem. Mężczyzna, który wsiadł za kierownicę swojego samochodu miał dokładnie 2,6 promila alkoholu. Kierowcą okazał się 32-letni mężczyzna. Policjanci z wydziału drogowego zatrzymali jego prawo jazdy i zabrali kierowcę na wytrzeźwiałkę. Kiedy dojdzie do siebie, zostaną mu postawione zarzuty ze względu na przestępstwo, którego się dopuścił.

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w przypadku tak dużej ilości promili alkoholu we krwi, grozi nawet do kilku lat pozbawienia wolności. Mundurowi podczas kontroli sprawdzali dodatkowo prawidłowość związaną z ustawieniami świateł w samochodach. Kampania kontrolna zwraca uwagę na to, że prawidłowe rozmieszczenie świateł w aucie jest niezwykle ważne dla bezpieczeństwa na drodze. Policjanci zwracają uwagę kierowców przede wszystkim na stan oświetlenia oraz prawidłowość kontrolną pojazdu, którym się poruszają. Nieprawidłowo skonfigurowane natężenie światła w samochodzie może oślepić kierowcę lub pieszego, co często doprowadza do licznych wypadków.