Wydarzenia na drogach w okolicy Włocławka

W powiecie radziejowskim doszło do dachowania samochodu. W sytuacji pomógł policjant z Włocławka, który akurat znalazł się w pobliżu. Kilka samochodów na drodze do Włocławka wpadło do rowu, co zatamowało resztę ruchu drogowego. Policjant, który przejeżdżał tamtą trasą, zastał po drodze Mitsubishi, które dachowało. Mężczyzna zatrzymał się i pomógł kobiecie, która znalazła się w tarapatach. Do tego nietypowego zdarzenia na drodze doszło dokładnie 17 grudnia 2021 roku. Na miejsce wypadku szybko przyjechali strażacy oraz ratownicy medyczni, aby załagodzić sytuację.

Kierująca samochodem, który dachował na wspomnianej wyżej drodze, nie opanowała kierownicy ze względu na śliską nawierzchnię. Wypadła z drogi podczas wjeżdżania w zakręt. Na całe szczęście przejeżdżał tamtędy policjant z komendy we Włocławku. Zatrzymał się, aby pomóc poszkodowanej kobiecie. Mąż kobiety jest niezwykle szczęśliwy ze względu na to, że na drodze pojawiła się wykwalifikowana osoba. Z głębi serca dziękował policjantowi za to, że pomógł jego żonie i wezwał służby ratunkowe.

Utrudnienia na drodze miały miejsce również w okolicy DK10

Od 22 grudnia pojawiło się mnóstwo utrudnień na drodze DK10. Należy uważać podczas drogi do Włocławka lub na trasie z tego miasta do innych większych miejscowości. W kierunku na Toruń wprowadzono nawet ruch wahadłowy, aby nieco odciążyć zakorkowane w tej okolicy ulice. Utrudnienia zaczęły się 22 grudnia i trwały kilka godzin. Ze względu na to mnóstwo dostaw i kierowców przejeżdżających tą trasą nie dojechało na miejscu na czas. Regionalny system ostrzegania spisał się i powiadomił w terminie o tym, że powstają nagromadzone trudności w przekroczeniu drogi.

Wielu kierowców nie zdążyło jeszcze zaznajomić się z dokładnym działaniem systemów RSO, dlatego warto wyjaśnić, w jaki sposób z niego skorzystać. Kiedy dowiesz się o ostrzeżeniu, powinieneś skorzystać czym prędzej z internetu, telewizora lub innego źródła łączności takiego jak radio. W miarę możliwości skontaktuj się również z najbliższymi i powiadom ich o utrudnieniach na drodze. Im mniej uczestników zapchanej drogi, tym szybciej rozluźnią się korki.