Udało się ustalić, które projekty zostaną wybrane w ramach programu Kolej Plus

Dokładnie w kwietniu tego roku we Włocławku udało się nareszcie rozstrzygnąć szczegóły dotyczące przeprowadzenia rządowego programu o nazwie Kolej Plus. Ta inwestycja będzie jednym z największych przedsięwzięć w najbliższym czasie. Prawdopodobnie od wielu lat nie pojawiły się inwestycje poważniejsze od tej. Z najnowszych informacji wynika, że o dofinansowanie może ubiegać się ponad 30 różnorodnych projektów w tym mieście. Jednak nie tylko Włocławek stawia na rozwój. Przeczytajcie również o inwestycjach, które mają miejsce we Wrocławiu https://zainwestujwgminie.pl/nowe-inwestycje-we-wroclawiu/.

Jeżeli chodzi z kolei o inwestycje we Włocławku, ostatnio decyzje dotyczące tego ile pieniędzy i na co zostanie przeznaczonych, podjęto podczas konferencji Prawa i Sprawiedliwości. Cały program jest ogromnym przedsięwzięciem. Prace związane z jego realizacją mogą potrwać nawet do 2028 roku. Z najnowszych informacji dowiedzieliśmy się, że dofinansowanie zostanie przeznaczone aż na 1200 kilometrów rozwoju kolei. Program poprawi nie tylko jakość torów, ale także rozwinie ich ilość i zwiększy komfort związany z podróżą za pośrednictwem pociągów.

Łącznie zostanie przeznaczone ponad 5 miliardów złotych na zrealizowanie wszystkich inwestycji

W programie Kolej Plus o dziwo nie znajdą się koleje z województwa kujawsko-pomorskiego. Dowiedzieliśmy się, że samorząd postanowił nie skorzystać z tej inwestycji, dlatego też budowy nie będą miały miejsca w tym regionie. Nabór do programu Kolej Plus został na ten moment rozstrzygnięty. Ustalono, że cały program zostanie podzielony łącznie na 34 inwestycje. Wszystkie będą dotyczyły naprawy i modernizacji linii kolejowych na terenie całej Polski. Posłowie PiS zwracają uwagę na to, że większość samorządów zapatruje się niezwykle pozytywnie na realizację tego przedsięwzięcia.

Już teraz na terenie Włocławka trwa budowa nowego dworca PKP. Wiemy już nawet, kto wygrał przetarg na budowę tego budynku. Będzie to warszawska firma o nazwie Budimex. Ich oferta okazała się najkorzystniejszą dla miasta. Koszt samego dworca we Włocławku wyliczono na ten moment na mniej więcej 25,5 miliona złotych. Cała inwestycja zostanie dofinansowana ze środków budżetu państwa. Projekt realizowany jest z maleńkim opóźnieniem, jednak efekty są całkiem zadowalające.