We Włocławku doszło do dramatycznych scen – ratowano człowieka podczas reanimacji

Z informacji dotyczących zdarzenia dowiadujemy się, że mężczyzna zasłabł i nagle upadł na chodnik podczas przemieszczenia się po mieście. Do zdarzenia doszło na ulicy Okrężnej. Medycy z Włocławka ustalili, że doszło do zatrzymania krążenia w organizmie, przez co mężczyzna stracił przytomność. Mężczyzna, który zasłabł miał jednak tego dnia wiele szczęścia w nieszczęściu, ponieważ obok przejeżdżał ratownik swoim prywatnym samochodem. Zatrzymał się obok miejsca zdarzenia, aby udzielić pomocy dla mężczyzny w nagłej potrzebie.

Okazuje się, że swoim działaniem ratownik medyczny poza służbą ocalił życie dla mężczyzny w potrzebie. Do tego dramatycznego zdarzenia doszło w okolicy przystanku autobusowego na ulicy Okrężnej we Włocławku. Dokładnie w poniedziałek drugiego maja przed godziną 12. Starszy mężczyzna w wieku 70 lat nagle zasłabł i upadł na chodnik, ponieważ doszło w jego ciele do zatrzymania krążenia. Na szczęście w nieszczęściu obok przejeżdżał ratownik medyczny w cywilu. Wysiadł ze swojego samochodu i udzielił starszemu mężczyźnie pomocy.

Z kolei na terenie Płońska doszło do akcji ratunkowej przy użyciu lotniczego pogotowia ratunkowego https://infoplonsk.pl/lotnicze-pogotowie-ratunkowe-w-akcji/.

Ratownik udzielił pomocy mężczyźnie, który nagle upadł na chodnik

Mężczyzna był w podeszłym wieku. Gdy został zabrany na oględziny w szpitalu, ustalono, że miał już 70 lat. Gdyby w tym momencie ratownik medyczny nie przejeżdżał swoim prywatnym autem ulicę obok, mogłoby to się skończyć tragicznie. Okazało się bowiem, że poszkodowany mężczyzna doznał nagłego zatrzymania krążenia krwi. Ratownik medyczny nie tylko postąpił dynamicznie, gdy wzywał karetkę, ale także zrozumiał sytuację i przeszedł do resuscytacji. Po kilku minutach na miejscu pojawił się ambulans wraz z ratownikami, którzy pospieszyli z pomocą.

W ten sposób ratownik medyczny uratował życie starszego mężczyzny. Kiedy w szpitalu użyto na mężczyźnie defibrylatora, nareszcie udało się przywrócić jego funkcje życiowe. Został zabrany do szpitala we Włocławku, gdzie ratownicy zadbali o to, aby pomóc mu z odzyskaniem sprawności. Jesteśmy przekonani co do tego, że mężczyzna miał ogromne szczęście, ponieważ tylko dynamiczna reakcja ratownika medycznego uratowała starszego mężczyznę w przypadku zatrzymania krążenia.