Coraz więcej wypadków na regionalnych drogach, rozbite barierki na autostradzie A1

W powiecie włocławskim doszło ostatnio do kilku bardzo groźnych wypadków. Samochód marki Volkswagen uderzył w bariery z dużą prędkością, przez co wyłamał je całkowicie z drogi. W trakcie tego wypadku interweniować musiała straż pożarna wraz z policją i zastępem medyków. W piątek 10 czerwca doszło do serii porannych zdarzeń drogowych. Samochód z pełnym impetem wpadł w barierki. Kilka zastępów straży pożarnej działało razem, aby zaradzić tej sytuacji. Pomagała im także policja wraz z medykami ratunkowymi.

Niestety na nieszczęście kierowców tradycja dotycząca dużej liczby wypadków w trakcie lata na drogach regionalnych nadal jest żywa https://infodzialdowo.pl/2021/08/31/koniec-sierpnia-i-kolejne-wypadki-na-drogach-regionu/.

Z opisu policji wynika, że w większości przypadków kierujący nie dostosowują prędkości swoich pojazdów podczas przejażdżki po drodze szybkiego ruchu lub autostradzie. To zwykle ma fatalne skutki. Ostatnio w okolicach Włocławka doszło nawet do groźnego wypadku, w którym kierowca osobówki uderzył w tył skutera. Na nieszczęście pasażerów skutera, jechali nim starszy mężczyzna w wieku 70 lat i młody dwunastoletni chłopiec.

Jeden ze sprawców wypadków jest poszukiwany przez policję, ponieważ po spowodowaniu kolizji uciekł z miejsca zdarzenia

Mężczyzna, który wjechał w skuter, uciekł natychmiast z miejsca wypadku. Nawet nie sprawdził, co stało się z poszkodowanymi i nie próbował udzielić im pomocy. Teraz szuka go policja, ponieważ popełnił ciężkie przestępstwo. Spowodował ten wypadek w godzinach nocnych 11 czerwca. Doszło do tego mniej więcej o 3:30. Funkcjonariusze policji szybko zjawili się na miejscu, aby zabezpieczyć ślady niezbędne do poszukiwania sprawcy tej kolizji. Po niebezpiecznym zderzeniu motorower wylądował w rowie wraz z jego pasażerami.

Sprawca natychmiastowo oddalił się z miejsca zdarzenia i nawet nie próbował udzielić ofiarom wypadku, który spowodował pierwszej pomocy. Badanie alkomatem policyjnym wykazało na miejscu, że kierujący był całkowicie trzeźwy. Dlatego też policja uznała, że wina nie leży po stronie starszego kierowcy skutera. Policjanci z Radziejowa aktualnie zbierają poszlaki i próbują ustalić tożsamość osoby kierującej pojazdem, który uderzył w tył skutera. Prawdopodobnie po uchwyceniu kierowca może mieć duże kłopoty prawne, ponieważ popełnił przestępstwo na drodze.