We Włocławku będą podwyżki za ogrzewanie mieszkań oraz podgrzewanie wody

Miejskie przedsiębiorstwo energetyki cieplnej we Włocławku niestety nie ma dla mieszkańców zbyt dobrych wieści z tego względu, że wkrótce będziemy mogli spodziewać się rosnących cen za podgrzanie wody oraz ogrzanie mieszkania za pośrednictwem grzejników. Jeżeli nie chcesz jednak popłynąć wraz z prądem podwyżek, przeczytaj wpis dotyczący tego, w jaki sposób możemy obniżyć nasze rachunki domowe https://www.poradybudowlane.pl/jak-zmniejszyc-koszt-utrzymania-domu-najnowsze-technologie-zmniejsza-rachunki-do-zera/.

Urząd Regulacji Energetyki zwraca uwagę na to, że już wkrótce trzeba będzie podnieść taryfy za prąd i inne sposoby grzewcze. Z tego powodu mieszkańców Włocławka będą czekały drastyczne podwyżki dotyczące opłat za ogrzewanie mieszkania oraz podgrzanie wody do kąpieli. Czy mamy jednak dokładne informacje na temat tego o ile więcej będziemy musieli wkrótce zapłacić za podgrzewanie wody i grzejników? Nadal nie zatwierdzono dokładnej taryfy ze względu na wystąpienie pewnych problemów administracyjnych. Okazuje się, że trudno na ten moment ustalić dokładną taryfę opłat, ponieważ ceny nieustannie się zmieniają. Możemy to zinterpretować niestety w dosyć nieprzyjemny sposób, ponieważ oznacza to tyle, że ceny ciągle rosną.

Ceny węgla ciągle rosną, dlatego też opłaty za ogrzewanie są trudne do ustalenia, taryfa na pewno zmieni się na niekorzyść mieszkańców

Okazuje się, że na rynku nieustannie brakuje węgla. Nawet jeżeli go nie brakuje, to oczywiście jest bardzo drogi ze względu na naturalne prawo popytu i podaży. Sytuacja na rynku paliwa staje się coraz bardziej dramatyczna i wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy Włocławka wkrótce będą musieli ją odczuć. Do aktualnych cen surowca należy doliczyć wysokie ceny transportu, ponieważ węgiel, którym grzejemy nasze mieszkania i wodę przypływa do nas zazwyczaj z Kolumbii i Australii. Drogi koszt transportu morskiego sprawia, że węgiel ten jest coraz bardziej pożądanym towarem na rynku. Stąd rosnące ceny, na które niewiele można poradzić.

Niestety węgiel w stosunku do ubiegłego roku podrożał nawet o 300%. Dlatego też bardzo trudno jest nam wyobrazić sobie to, że już niedługo będziemy musieli liczyć się z ogromnymi podwyżkami cen za ogrzewanie ze względu na rosnące koszty węgla. Już w 2021 roku we Włocławku na import węgla wydano ponad 12 milionów złotych. Wtedy jednak węgiel kosztował 600 złotych za tonę. Teraz będziemy musieli liczyć się z tym, że cena węgla za tonę będzie wynosiła mniej więcej 2000 złotych, co odbije się na rachunkach mieszkańców.