Szpital we Włocławku uporał się z koronawirusem i ponownie przyjmuje na oddział

Wojewódzki szpital specjalistyczny we Włocławku zawiadamia o tym, że ponownie jest w stanie przyjmować pacjentów. Wcześniej rejestracja została wstrzymana, ponieważ na dwóch oddziałach tego szpitala panował koronawirus. Ze względu na trudną do opanowania sytuację szpital musiał podjąć trudną decyzję o wstrzymaniu przyjęć, aby nie zarażać większej ilości pacjentów, którzy mogliby trafić na oddział przepełniony osobami z covidem.

Od 13 września tego roku mieli oni na swoim oddziale ogromne ognisko koronawirusa, co sprawiło, że zostali zmuszeni do tymczasowego zamknięcia swojego oddziału. Szpital we Włocławku musiał zmierzyć się z trudnym orzechem do zgryzienia. Pacjenci, którzy mieli trafić na oddział we Włocławku, byli kierowani do innych placówek w tym regionie. Jednak do tej pory szpital poradził sobie z kłopotem i oddziały we Włocławku ponownie działają bez zmian.

Nie każdy przypadek koronawirusa zatrzymuje działanie oddziału. Z najnowszych informacji wynika, że pracownicy poradzili sobie z trudnym ogniskiem koronawirusowym w placówce

Pomimo tego, że szpital już zdołał uporać się z tym kłopotem, narobiło to całkiem sporo problemów w harmonogramie. Przypominamy między innymi o tym, że przyjęcia pacjentów wznowiono nieco wcześniej, niż planowano. Szpital może ich przyjmować dopiero od środy 21 września 2022 roku. Oczywiście wykrywanie kolejnych przypadków koronawirusa na terenie szpitala jest regularnie przekazywane do sanepidu.

Jednak szpital zaznacza również, że nie każdy przypadek koronawirusa oznacza, że na oddziale występuje niebezpieczne ognisko zakażenia. Z tym na całe szczęście zdążyli się na ten moment uporać.