Dwóch pijanych kierowców na włocławskich drogach. Jeden z nich spowodował kolizję

Chociaż policjanci z Włocławka nie odnotowali żadnego wypadku na przestrzeni kilku ostatnich dni, okazało się, że w weekend między 21 i 23 października zatrzymali dwóch pijanych kierowców. Niestety takie wydarzenia mają miejsce cyklicznie na drogach. Łącznie zakwalifikowali 15 kolizji w tym okresie, z czego dwie z nich zakończą się na drodze sądowej ze względu na to, że sprawcy spożywali alkohol przed tym, zanim udali się w podróż samochodem. Policjanci sprawdzali trzeźwość kierowców prewencyjnie. Dwóch z kontrolowanych osób miało alkohol w wydychanym powietrzu.

Pierwszy z niezwykle nieodpowiedzialnych kierowców został zatrzymany w niedzielę o godzinie drugiej nad ranem. Kiedy policjanci rozmawiali z młodym kierowcą Mercedesa, wyczuwali od niego woń alkoholu. Niedługo po pomiarze alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że mężczyzna spożywał alkohol. Przestępcą był 22-letni mężczyzna. Miał on prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze przerwali jego dalszą jazdę.

Jeszcze tego samego dnia zatrzymali kolejnego pijanego kierowcę!

Tego samego dnia po godzinie 19 policjanci z drogówki zatrzymali kolejnego pijanego kierowcę, który miał nieco ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Tym razem był to mężczyzna w wieku 46 lat. Kierował samochodem marki BMW. Niestety jego nietrzeźwość sprawiła, że doprowadził do kolizji, ponieważ mężczyzna w średnim wieku nie dostosował prędkości swojego pojazdu do warunków panujących na drodze. Kiedy zjeżdżał ze swojego pasa, odbił się samochodem od innego uczestnika ruchu drogowego i uszkodził łącznie dwa przejeżdżające samochody.

Obaj kierowcy opisywani przez nas w artykule stracili możliwość kierowania pojazdami mechanicznymi. Policjanci z Włocławka zatrzymali ich prawo jazdy na miejscu, a następnie skierowali sprawę na drogę sądową. Funkcjonariusze drogówki nałożyli również na kierujących stosowne mandaty za ich karygodne zachowanie na drodze. Ostatecznie dzień nie zakończył się jedynie na tych przewinieniach. Ponieważ później policjanci zatrzymali również piratów drogowych przekraczających prędkość. Część z nich straciła prawo jazdy na trzy miesiące.