Liczne kontrole trzeźwości na drogach powiatu włocławskiego

Kontrola trzeźwości włocławskiej policji przeprowadzona w czwartek (1.12.2022) w ramach akcji „Trzeźwy poranek” zakończyła się mandatem dla kierowcy samochodu ciężarowego, który prowadził pojazd po spożyciu alkoholu. Policjanci zatrzymali trzech innych kierowców, którzy w godzinach popołudniowych i wieczornych prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości, za co grozi im surowsza kara, łącznie z pozbawieniem wolności.

W czwartek (1 grudnia 2022 r.) w godzinach 6:00 – 8:00 policjanci przeprowadzili kontrole trzeźwości na drogach wojewódzkich we Włocławku. Liczyli na wyeliminowanie z ruchu kierowców, którzy spożywali alkohol pomimo tego, że poprzedniego wieczoru byli pijani. W ramach tej akcji przeprowadzono 436 badań trzeźwości.

Opel i Audi zderzyły się ze sobą w pobliżu Chocenia późnym wtorkowym popołudniem po tym, jak kierowca opla próbował uciec policji, zgodnie z raportem policyjnym. Policja powiedziała, że mężczyzna został zatrzymany po tym, jak stwierdzono, że jest nietrzeźwy. Został również oskarżony o prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym po tym, jak badanie alkomatem wykazało, że miał nieco ponad 1,2 promila alkoholu w swoim systemie.