Miasto szuka wykonawcy na przebudowanie ulicy

W 2023 roku miasto Włocławek rozpocznie przebudowę ulicy Lipnowskiej oraz ulicy mostowej Marszałka Rydza-Śmigłego. Ogłoszony został już przetarg na wykonanie projektu, którego celem jest zakończenie obu budów równolegle z remontem stalowego mostu. Zamknięcie mostu im. Marszałka Edwarda Śmigłego – Rydza ma potrwać około sześciu miesięcy.

Włocławek zabezpieczył 17 mln zł z Funduszu Banku Gospodarstwa Krajowego na rewitalizację ulicy Lipnowskiej w 2023 roku. Miasto ogłosiło przetarg w grudniu 2022 roku. Firmy, które chcą podjąć się działań inwestycyjnych i budowlanych związanych z rozbudową ulicy Lipnowskiej i przedłużeniem ulicy Mostowej Marszałka Rydza-Śmigłego mają czas na złożenie wniosków do 16 grudnia 2022 roku (do godz. 8.00).

W papierach umowy określono, że wykonawca powinien zakończyć prace w ciągu 11 miesięcy od momentu, gdy prezydent Włocławka da zgodę na realizację projektu autostrady. Zastrzeżono również, że wykonawca otrzyma ostateczną decyzję ZRiD nie później niż trzy miesiące od podpisania umowy.