Policjanci zatrzymali 18-latka, który jechał 135 kilometrów na godzinę na terenie zabudowanym

18-latek został przyłapany na jeździe 135 kilometrów na godzinę w strefie zamieszkania. Policjanci z włocławskiego komisariatu KMP zatrzymali mu prawo jazdy i ukarali mandatem.

Policjant z grupy SPEED zatrzymał kierowcę, który w terenie zabudowanym jechał 135 km/h i tym samym przekroczył dozwoloną prędkość o 85 km/h. Prawo jazdy 18-latka zostało skonfiskowane, a on sam został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.

Policjanci z grupy SPEED włocławskiego ruchu drogowego są wyczuleni na kierowców, którzy łamią przepisy ruchu drogowego. Jednak zdarzają się również sytuacje, kiedy kierowcy ignorują ograniczenia prędkości i nie zważają na kwestie bezpieczeństwa na drodze. W poniedziałek (21 listopada 2022 r.) o godz. 17.00 w Kaliskach (gmina Lubień Kujawski) mieszkaniec Lubienia Kujawskiego Łukasz G. pędził Audi 135 km/h. W konsekwencji kierowca na „pięćdziesiątce” przekroczył dozwoloną prędkość o 85 km/h – mówi Joanna Seligowska-Ostatek, oficer prasowy włocławskiej policji.

Zgodnie z nowym taryfikatorem, policjanci skonfiskowali młodemu mężczyźnie prawo jazdy na trzy miesiące i ukarali go grzywną w wysokości 2500 złotych, ponieważ złamał przepisy ruchu drogowego. Na jego konto zostały również dodane punkty karne, a jeśli otrzyma ich więcej niż 20, będzie musiał ponownie przystąpić do egzaminu na prawo jazdy.