We Włocławku można sprawdzić za darmo stan świateł samochodowych

W ramach ogólnopolskiej akcji „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo” w sobotę 3 grudnia 2022 roku na wybranych stacjach kontroli pojazdów będzie można bezpłatnie sprawdzić ustawienie świateł w samochodzie. Swoje światła można sprawdzić także we Włocławku i powiecie włocławskim.

Jaka jest intencja inicjatywy „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”? W październiku 2022 roku pojawiła się ogólnopolska inicjatywa „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”, która ma na celu zwrócenie uwagi kierowców na oświetlenie i jego wpływ na bezpieczeństwo ruchu, szczególnie w odniesieniu do aktualnych warunków drogowych. Zmierzch zapada szybciej i przeważają niekorzystne warunki atmosferyczne.

W całym kraju kierowcy mogą w soboty bezpłatnie sprawdzić ustawienie reflektorów w wybranych stacjach kontroli pojazdów w ramach siódmej ogólnopolskiej kampanii. Jak informuje KMP we Włocławku, kampania ma na celu podkreślenie znaczenia oświetlenia samochodowego dla bezpieczeństwa.

Kierowcy w ramach inicjatywy mogą za darmo sprawdzić na stacjach diagnostycznych, czy światła ich pojazdów są ustawione prawidłowo. Ostatni dzień na realizację tej inicjatywy to sobota, 3 grudnia 2022 roku. Za darmo można również sprawdzić światła w powiecie włocławskim i mieście Włocławek.