Bilety MPK już wkrótce będą droższe!

Pasażerowie, którzy posiadają stare bilety i karnety włocławskiego MPK, mają ograniczony czas na ich wykorzystanie. Aktualny cennik tych biletów kończy się 31 grudnia 2022 roku. Po tym terminie bilety nie będą już akceptowane do wykorzystania w autobusach komunikacji miejskiej.

1 stycznia 2023 roku wejdzie w życie Uchwała Rady Miasta Włocławek nr LIII/133/2022, która została przedłożona 25 października 2022 roku. Uchwała ta wprowadza zmiany w orzeczeniu, które ustala najwyższe ceny za usługi przewozowe w transporcie zbiorowym, ulgi, zwolnienia z opłat za przewozy oraz szczegółowo określa sposób naliczania kosztów dodatkowych. Towarzyszyć temu będzie nowy zestaw cen biletów komunikacji miejskiej.

Zostało już tylko krótkie okienko czasu, zanim wygasną obecne bilety i karnety MPK Włocławek. Od pierwszego dnia stycznia 2023 roku koszt biletu jednorazowego z możliwością przesiadki do autobusów w okresie 45 minut po skasowaniu będzie wynosił 3,40 zł dla klientów normalnych i 1,70 zł dla klientów ulgowych. Dodatkowo karnet normalny będzie kosztował 17 zł, a ulgowy 8,50 zł. Bilet dobowy ważny na wszystkich liniach miejskich przez 24 godziny od skasowania będzie kosztował 12 zł dla klientów zwykłych i 6 zł dla klientów ulgowych.