Bitomat Włocławek, czyli jak kupić lub sprzedać kryptowaluty w kilka minut „na mieście”

Coraz więcej Polaków decyduje się na handel kryptowalutą. Choć ten temat wymaga wiedzy, bez której proces jest obarczony dużym ryzykiem, wielu uważa, że kryptowaluty to przyszłość systemów finansowych. Co interesujące, punkt bitomat Włocławek pozwala też na błyskawiczny transfer środków z zagranicy bez potrzeby oczekiwania na procedury bankowe… i bez prowizji. Brzmi dobrze, prawda? Sprawdźmy więc, jak działają bitomaty i gdzie je można znaleźć we Włocławku.

Co to jest bitomat?

Technicznie rzecz biorąc, bitomaty działają na zasadach zbliżonych do tradycyjnych bankomatów. Różnica polega głównie na tym, że przedmiotem transakcji w tym wypadku jest kryptowaluta. W związku z tym urządzenie musi nawiązać łączność z kontem krypto, na którym skumulowane są zasoby. Sam bitomat Wloclawek natomiast to po prostu samoobsługowa maszyna do wymiany kryptowalut na gotówkę. Oczywiście urządzenie działa również odwrotnie, tj. daje możliwość zakupu krypto stacjonarnie, na mieście. Bez rejestracji. Bez zostawiania danych osobowych w systemie i śledzenia aktywności online.

Bitomat Wloclawek, zdjecie lokalu

Polski bitomat w praktyce

To, jak działa bitomat najlepiej obrazuje historia Aleny Vorobiovej, która uciekła do Polski przed wojną w Ukrainie. Amerykańska stacja telewizyjna CNBC przesłała jej bitcoiny z Miami. Bitomat we Wrocławiu posłużył do tego, aby Alena mogła skorzystać ze swojego wirtualnego portfela krypto i wymienić dostępne zasoby na czystą gotówkę. Cały proces zajął… mniej niż 3 minuty. Dla porównania transakcja dolarów zajęłaby znacznie dłużej, ponieważ w grę musiałoby wejść zaksięgowanie w systemie oraz wymiana waluty według procedur bankowych – wraz z opłatą za usługę, ma się rozumieć. W niektórych bankach mogłoby to potrwać nawet 24 godziny.

Choć urządzenia do transakcji krypto mogą pobierać prowizję, wspomniany bitomat miał w ofercie promocję 0%. W efekcie Alena nic nie straciła na skorzystaniu z urządzenia. Transfer był czysty. Oczywiście zakres takich promocji bywa różny i podlega zmianom w czasie. Wszystko zależy od danego operatora, jak i konkretnej kryptowaluty. Niemniej sama obecność tak dużych obniżek w Polsce jest czymś wyjątkowym, ponieważ samoobsługowe urządzenia tego typu na świecie zazwyczaj pobierają 8-15% prowizji.

Aby trafić na dogodną promocję, wystarczy bacznie obserwować aktualności na social mediach danego operatora. Polskie bitomaty są obecne na każdej platformie. Informacje dotyczące promocji pojawiają się tam regularnie. Podobnie można powiedzieć o aktualnościach z rynku kryptowalut, jak i konkursach, które dodatkowo uatrakcyjniają korzystanie z bitomatu. Czasem można uzyskać wartość nawet +3% względem giełd. Obserwacja to zatem najlepszy sposób na to, aby darmowa wymiana bitcoin w automacie stała się częścią Państwa praktyki inwestycyjnej.

Bitomat Włocławek – lokalizacja

Bitomat Włocławek znajduje się obecnie na ulicy 3 Maja 13. To pierwsze urządzenie tego rodzaju w tym mieście. Jest dostępne 24 godziny na dobę, a w pobliżu znajdują się dogodne miejsca parkingowe. Ten punkt obsługuje następujące kryptowaluty: BTC, ETH, USDT, LTC. Wsparcie klienta natomiast jest możliwe pod numerem: +48 728 008 004.

bitomaty - mapa

Instrukcja obsługi bitomatu krok po kroku

Bitomaty umożliwiają transakcje krypto nie tylko we Włocławku, ale i w wielu pozostałych miastach na terenie Polski. Obsługa urządzenia w każdym wypadku jest łatwa i intuicyjna. Aby kupić kryptowalutę, należy przygotować odpowiednią ilość gotówki. Następnie pieniądze trzeba umieścić w urządzeniu podobnie, jak to ma miejsce w przypadku wpłatomatów bankowych. Kolejnym krokiem jest zeskanowanie kodu QR. Wygeneruje go Państwa portfel kryptowalutowy, aby móc nawiązać bezpieczne połączenie z bitomatem. Urządzenie jest wyposażone w stosowny skaner, do którego należy przyłożyć smartfona. Teraz wystarczy już tylko ustawić parametry transakcji i dokładnie sprawdzić wszystkie informacje, które są na ekranie. Jeśli się zgadzają, należy zatwierdzić realizację i odebrać wydrukowane potwierdzenie.

Sprawa wygląda trochę inaczej, jeśli chcą Państwo sprzedać kryptowalutę. Bitomat we Włocławku umożliwia taką opcję, lecz wpierw trzeba wejść do wirtualnego portfela dostawcy usługi. Adres zostanie wydrukowany po wciśnięciu odpowiedniej komendy w panelu sterowania. Kod QR w tym wypadku należy zeskanować telefonem. Po wyświetleniu portfela krypto trzeba przelać na niego środki. Kryptowaluty można oczywiście zmieniać według własnych preferencji. Gdy portfel elektroniczny usługodawcy zostanie zasilony, należy ponownie zeskanować wydrukowany kod, ale tym razem trzeba użyć skanera w bitomacie. No i gotowe. Maszyna odczyta kod i natychmiast wypłaci gotówkę w walucie FIAT z dokładnością do 10 zł.

Bitomat Włocławek nie wymaga okazania dowodu tożsamości, o ile kwota transakcji nie przekracza lub nie jest równa 1000 euro. Jeśli natomiast tego samego dnia kilkukrotnie wykorzystają Państwo bankomaty kryptowalut w celu transferu środków o wartości przewyższającej 15 000 EUR, system uzna wszystkie procesy za powiązane i zeskanowanie dowodu tożsamości w urządzeniu będzie konieczne.