Nieprzejezdne ulice Włocławka

13 lutego 2023 roku część Szosy Brzeskiej znajdującej się w ciągu drogi krajowej nr 62 została zamknięta i zastąpiona objazdem. Pech chciał, że ten dzień nie był zgodny z oczekiwaniami, gdyż na skrzyżowaniu ulic Wiejskiej i Zgodnej doszło do wielu wypadków i bójek. Zamknięcie Szosy Brzeskiej, biegnącej od ulicy Wiejskiej do ronda Falbanka, spowodowane było budową drogi, która ma stworzyć alternatywną trasę pomiędzy osiedlem Michelin a osiedlem Południe. Objazd ten składa się z ulic Wiejskiej, Zgodnej i Fredry.

Pierwszego dnia na skrzyżowaniu zaobserwowano ryzykowne zdarzenia. Wielu kierowców jechało lekkomyślnie, co skutkowało trąbieniem i utarczkami słownymi. Ponadto zmieniona sytuacja drogowa dała pierwszeństwo kierowcom na ulicach Wiejskiej i Zgodnej we Włocławku i będzie obowiązywała do 31 lipca, 2023 roku.

Nowa ulica powstaje od drogi krajowej nr 62, kierując się w stronę korporacji Anwis. Następnie zostanie podzielona na dwie odrębne odnogi – pierwsza będzie zmierzała w kierunku oddanego niedawno do użytku ronda turbinowego na al. Jana Pawła II, natomiast druga pobiegnie obok osiedla mieszkaniowego, wzdłuż ulicy Szyszkowej, a następnie zakończy się na przedłużanej ulicy Letniej. Dodatkowo w ramach trasy alternatywnej uwzględniona jest ulica Bajkowa. To powinno pomóc w rozwiązaniu problemu połączenia ruchu przez ulicę Smoczą.